Znalazłam pracownika z Ukrainy do firmy

Prowadzę własną firmę z ubrankami na dzieci. Biznes bardzo szybko mi się rozrasta i obecnie mamy w firmie dużo pracy na magazynie. Tymczasem w okresie przedświątecznym wielu pracowników idzie na urlop i nie ma kto pracować. Nie mogłam pozwolić sobie na to, żeby przez to klienci zbyt długo czekali na swoje zamówienia. Koleżanka podpowiedziała mi, że w takiej sytuacji najlepiej by było żebym zatrudniła jakiegoś Ukraińca, ponieważ zazwyczaj są to osoby, które szukają takiej pracy dorywczej.

Mimo pandemii znalazłam pracownika z Ukrainy

jak szukać pracowników z Ukrainy w pandemiiMuszę przyznać, że sama o tym myślałam. Jednakże, nie miałam pojęcia, jak szukać pracowników z Ukrainy w pandemii. Teraz większość osób siedziała w swoich krajach i zrezygnowała z pracy za granicą bojąc się ewentualnej kwarantanny, problemów zdrowotnych związanych z podróżą i testów. Wtedy, ta sama koleżanka podpowiedziała mi, aby zapytała o to w agencji pracy tymczasowej. Tam na pewno znajdą mi kogoś do pracy na magazynie, tym bardziej że tego typu praca nie wymaga znajomości języka polskiego. No tak, że też sama nie wpadłam na takie rozwiązanie. Ale jak to mówią, lepiej późno niż wcale. Szybko znalazłam agencję, która znajdowała się niedaleko mojej firmy i udałam się tam jeszcze tego samego dnia. Okazało się, że mają bardzo dużo pracowników z Ukrainy, którzy obecnie poszukują pracy w Polsce. Od razu złożyłam swoją ofertę i już kilka dni później dostałam kilka ofert i CV od osób, które były zainteresowane pracą w moim przedsiębiorstwie i miały do tego odpowiednie predyspozycje, a także były dostępne od zaraz, ponieważ nie mieli oni innych zobowiązań zawodowych. Byłam bardzo zadowolona z tego, że udało mi się tak szybko znaleźć pracownika z Ukrainy do pracy pomimo trwającej pandemii. Z tego rozwiązania korzystałam jeszcze wielokrotnie, zazwyczaj wtedy kiedy w mojej firmie zaczynał się sezon urlopowy.

Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, ponieważ to agencja pracy zajmuje się załatwienia takiej osobie pozwolenia na pracę i karty pobytu, a także dba o to, aby przeszła odpowiednią kwarantanną po przekroczeniu granicy naszego kraju. W związku z tym mam pewność bezpiecznego i legalnego zatrudnienia, a przy okazji bardzo łatwo jest znaleźć w ten sposób kogoś do pracy dorywczej, kto nie szuka pracy stałej.