Wysokiej jakości fugi epoksydowe

Poprzez stosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, wszelkiego rodzaju materiały budowlane, dedykowane wykończeniu przestrzeni mieszkalnych i nie tylko, wykazują ogromną wytrzymałość. Poprzez stosowanie nowoczesnej formuły, która pozwala na stworzenie odpornych na działanie szeregu substancji materiały, możliwa jest realizacja bardzo funkcjonalnych oraz wytrzymałych przestrzeni.

Fugi epoksydowe – zastosowanie

mapei - trwałe fugi epoksydoweMateriały przeznaczone do wykończenia miejsca, takie jak płytki, mają bardzo szerokie zastosowanie w różnego rodzaju przestrzeniach, między innymi w łazienkach, czy kuchniach. Dlatego najczęściej właśnie tam są umieszczane na podłodze, często również na ścianach. Materiał ten świetnie się sprawdza, ponieważ przeciwdziała wsiąkaniu wilgoci oraz wody w głębsze strefy podłogi, jest także odporny na szereg substancji chemicznych. Jednak niemiernie istotną kwestię odgrywa fuga, której zadaniem jest uszczelnienie łączenia pomiędzy płytkami oraz pomaga w ich równym ułożeniu. Dlatego producenci tego typu rozwiązań dokładają wszelkich starań, aby ich produkty były wytrzymałe i spełniały swoją funkcję w stu procentach. Dlatego mapei – trwałe fugi epoksydowe cieszą się sporym uznaniem ze strony ekip realizujących wykończenie przestrzeni. Przede wszystkim są bardzo wygodne w pracy. Jednak, co jest ważniejsze, świetnie sprawdzają się jako materiał uszczelniający. Wynika to przede wszystkim z faktu, że epoksyd, jak materiał, jest odporny na działanie różnego rodzaju substancji chemicznych. Z tej racji ten typ fugi ma nie tylko zastosowanie w pomieszczeniach takich jak kuchnie i łazienki, z powodzeniem może być wykorzystywany w celu uszczelniania płytek w przestrzeniach takich jak łaźnie, czy baseny, właśnie dzięki swojej wytrzymałości.

Dlatego też produkt cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony ekip realizujących wykończenia poszczególnych przestrzeni. Dlatego tak chętnie fuga ta jest stosowana w trakcie pracy. Przede wszystkim nowoczesna formuła pozwala na bardzo precyzyjne i trwałe wykończenie przestrzeni. Z uwagi na swoje właściwości, tego typu fugi mają zastosowanie nie tylko w przypadku miejsc takich, jak kuchnie czy łazienki. Z powodzeniem mogą być stosowane jako uszczelnienie płytek na basenie lub saunie.