Wynająłem domek w górach na Sylwestra

Jak co roku tak i tym razem przychodzi moment, w którym trzeba znaleźć jakiś pomysł na Sylwestra i Nowy Rok. Im wcześniej pomyśli się o tej szczególnej nocy tym łatwiej jest znaleźć noclegi w górach czy miejsce na jakimś sylwestrowym bankiecie. W naszych tegorocznych planach nie było za to mowy o kolejnej domówce, bo przez ostatnie kilka lat spędzaliśmy Sylwestra we własnym domu przygotowując całą imprezę dla wszystkich znajomych.

Razem ze znajomymi wynajęliśmy piękny góralski domek

piękne domki w górachTegorocznego Sylwestra postanowiliśmy naszą trójką spędzić z naszymi znajomymi. W sumie było nas sześć osób, bo znajomi też mieli dziecko, przy czym ich dziecko jest już dorosłe a nasz syn ma dopiero osiem lat. W każdym razie od razu pomyśleliśmy, żeby się wybrać na kilka dni do Zakopanego. Niedawno spotkaliśmy się u Nas i usiedliśmy przed komputerem, żeby zobaczyć wszystkie piękne domki w górach do wynajęcia na okres noworoczny. Oczywiście oferty były już mocno przebrane, bo tak to jest jak się szuka takich noclegów we Wrześniu. Chyba powinniśmy byli to zrobić przynajmniej kilka miesięcy wcześniej. W każdym razie najtańsze oferty były już mocno przebrane, ale nas szczerze mówiąc nie interesowały najtańsze oferty. Tym bardziej, że chcieliśmy wynająć góralski domek z bali przeznaczony docelowo dla ośmiu osób, bo chcieliśmy, żeby każde dziecko miało swój pokój. No i udało nam się znaleźć akurat domki z najwyższej półki w cenie trzech tysięcy złotych za dobę. Jak to przeliczyliśmy na czworo dorosłych to wyszło całkiem sporo, ale za to domki były tak luksusowe, że długo się nie zastanawialiśmy i zarezerwowaliśmy jeden taki domek na pięć dni. I teraz już sobie odliczamy dni do sylwestrowego wyjazdu. Domek, który zarezerwowaliśmy, jest o najwyższym standardzie, ale to nam gwarantuje udany wypoczynek.

W Zakopanem w Sylwestra organizowana jest zawsze mega impreza na Krupówkach. Domek wynajęliśmy dosłownie kilometr od Krupówek, dzięki czemu będziemy mogli na nie dotrzeć piechotą. Wszędzie będziemy mieć blisko, więc nie będzie trzeba w ogóle jeździć samochodem. Mamy nadzieję na dobrą zabawę do białego rana. Zastanawiam się tylko czy nasz synek wytrzyma taką imprezę, bo to będzie jego pierwsza taka impreza sylwestrowa. Dobrze, że udało nam się jeszcze znaleźć wolne miejsca na ten krótki wypoczynek.