Wymiana walut w internecie

Na rynku funkcjonuje coraz więcej podmiotów zajmujących się transferami pieniężnym, a wszystko to z korzyścią dla klientów, którzy mają dużą możliwość opcji i wariantów. Bardzo istotną kwestią dla wielu ludzi jest możliwość dokonania korzystnej wymiany walut gdyż istnieje jej bardzo duże zróżnicowanie. W Polsce już od dziesięciu lat oprócz tradycyjnych kantorów stacjonarnych i dobrze rozwiniętego sektora bankowego funkcjonują kantory internetowe umożliwiające bardzo szybką i korzystną wymianę większości światowych walut.

Korzyści płynące z wymiany waluty w internecie

wymiana funtaKantor internetowy to platforma internetowa świadczącą przede wszystkim usługi w zakresie wymiany walut. Jest to jeden z najkorzystniejszych wariantów na dokonanie szybkiej wymiany bez ponoszenia strat na wykonanej operacji. Aby zostać użytkownikiem kantoru internetowego należy się zarejestrować wpisując podstawowe dane. Mogą z niego korzystać zarówno firmy jak i osoby indywidualne. Proces rejestracji polega na wpisaniu podstawowych danych personalnych lub firmowych i przebiega bardzo szybko oraz bezpłatnie. Kantor internetowy nie pobiera żadnych opłat za dalsze użytkowanie. Zyski kantorów internetowych generują różnice kursowe, które są najniższe wśród wszystkich podmiotów oferujących usługi wymiany pieniądza. Różnice pomiędzy kupnem, a sprzedażą wahają się w granicach 0.2-0.6% gdy w kantorach tradycyjnych to rząd wielkości około 10%. Banki mimo, że w roku 2015 znacznie zmniejszyły różnice kursowe w wyniku wejścia w życie ustawy antyspreadowej ciągle nie mogą osiągnąć niskiego pułapu oferowanego przez kantory internetowe. Najczęściej dokonywane wymiany dotyczą najsilniejszych walut i wszędzie tam gdzie najchętniej pracują Polacy. Tak więc wymiana funta, euro, franka szwajcarskiego i dolara to największy obrót kantorów działających w internecie. Oprócz wymiany walut dobre kantory internetowe zaczęły świadczyć usługi w zakresie przelewów walutowych i zagranicznych stając się jeszcze większą alternatywą dla banków.

Czas na podsumowanie wszystkich zalet kantorów internetowych. Podstawową przyciągającą klientów cechą jest niska różnica kursowa. Trzeba wspomnieć, że użytkownik ma możliwość samodzielnego ustalania kursu po, którym chce sprzedać lub kupić walutę. Klient może również ustalić samodzielnie czas transakcji. Wszystkie zlecenia mogą być wykonane z każdego miejsca na ziemi gdzie dociera sygnał internetu i o każdej porze. Nad bezpieczeństwem środków klientów kantorów internetowych czuwa Komisja Nadzoru Finansowego.