Wygodne i praktyczne ubranka dla yorka

Yorki to bardzo przyjazne, wesołe pieski niewielkich rozmiarów. To idealna rasa dla osób, które mają małe mieszkania i nie mogą mieć dużego psa. York jest tak mało, że można go nosić na rękach, chętnie wskakuje na kolana by go pogłaskać. Trzeba dbać jedynie o jego futerko, bo ma tendencję do kudlenia się, więc trzeba je regularnie myć i szczotkować. Jednak to nie wszystko.

Lekkie i przewiewne ubranka

letnie ubranka dla yorkaYorki, tak jak inne małe pieski, często marzną na spacerze. Zimą niechętnie ruszają się z domu, a nawet w porze deszczowej i wietrznej wychodzą tylko na chwilę i już chcą zmykać do domu. Latem za to przy upałach jest im za gorąco, często dyszą i przegrzewają się. Dlatego warto zainwestować w zimowe i letnie ubranka dla yorka. Letnie ubranka będą cienkie, przewiewne i bardzo lekkie. Zwykle mają formę pelerynki, narzutki na grzbiet pieska. Nie będzie zatem ogrzewać yorka, ani krępować jego ruchów. Jasna narzutka będzie odbijać światło słoneczne, przez to pieskowi będzie chłodniej w gorące dni. Poza tym tak jak ludzie noszą czapki czy chusty by chronić głowę tak i pieskowi przyda się pelerynka z kapturem w ramach ochrony. Druga kategoria ubranek to te specjalne i przeciwdeszczowe. Pelerynka z tworzywa sztucznego, czy odblaskowa kamizelka sprawią, że piesek nie zmoknie, a właściciel nie będzie musiał go wycierać po przyjściu ze spaceru. Psy przy deszczu niechętnie wychodzą na spacery bo nie lubia moknąc. Poza tym w deszczowej pogodzie jest szaro i ponuro, a widoczność się zmniejsza. Dlatego też jasny odblaskowy płaszczyk lub pelerynka się przydadzą. Zimą za to warto kupować sweterki i kurteczki dla piesków. Puchowa kurtka, czy wełniany kardigan zapewni Yorkowi komfort cieplny nawet w największy mróz. Ubranka na zimę dla yorka nie powinny być jednak zbyt grube i ciężkie, tak by pieskowi dobrze się w nich chodziło na spacerze. Warto wybierać kurteczki z kapturem, zapinane na zamek.

Ubranka dla piesków warto kupować w sklepach internetowych ze względu na atrakcyjne ceny. W sieci można kupić nie tylko ubranka dla yorka, ale także dla Chihuahua, shi-tzu, maltańczyków, czy innych psów małych ras. Ubranka dostępne są w wielo wzorach i fasonach, także nadają się zarówno dla psów krótkowłosych, jak i dla długowłosych, które marzną na spacerze.