Wygodna szafa na broń do polowań

Szafy pancerne są do siebie dość podobne, gdyż nie ma żadnych wymagań co do ich wyglądu. Są więc niemal zawsze malowane białym lakierem ochronnym, lub też czarną odmianą, zwłaszcza w magazynach broni objętych wysokim poziomem bezpieczeństwa. W prywatnych domach, jednak, często odróżniają się od wyposażenia pokoju w którym są zamontowane, więc zdarza się iż są one przez właścicieli przemalowywane lub też wykorzystywane jako wypełnienie do standardowej szafy.

Szafa na prywatną broń myśliwską

szafy pancerne na broń myśliwskąZwłaszcza myśliwi którzy przechowują broń w domu, lub posiadają prywatne karabiny do polowań zmieniają wygląd szaf, by nie zwracały one uwagi osób postronnych. Szafy te są bez wyjątku duże, więc nie są trudne do zauważenia na tle wyposażenia pokoju. Producenci szaf coraz częściej więc oferują szafy pancerne na broń myśliwską upodobnione do zwyczajnego umeblowania, lub też warianty mogące być wypełnieniem standardowej szafy domowej. Takie szafy są zabezpieczone dokładnie tak samo jak ich standardowe odmiany, i mogą być uzupełniane dodatkowymi, lepszymi zabezpieczeniami mechanicznymi lub elektronicznymi. Ich zewnętrzna skorupa jest jednak malowana emalią o drewnopodobnym kolorze, by szafa nie odstawała od pozostałego wyposażenia pokoju, lub by była mniej rozpoznawalnym jego elementem. Owa emalia nie wpływa na poziom wytrzymałości i charakterystykę samej szafy, która nadal pozostaje całkowicie ogniotrwała i ognioodporna, i w razie potrzeby może być łatwo zmyta za pomocą preparatu do tego przeznaczonego. Szafy przeznaczone do składowania broni myśliwskiej zazwyczaj nie są wyposażone w najnowocześniejsze zabezpieczenia, gdyż restrykcje nałożone na składowanie broni myśliwskiej są znacznie niższe niż w przypadku przechowywania broni obiektowej. Są dzięki temu znacznie tańsze i łatwiej dostępne, a wielu myśliwych preferuje proste zabezpieczenia mechaniczne, znacznie wygodniejsze niż elektroniczne zamki szyfrowe.

Nic nie stoi na przeszkodzie by w razie konieczności takie zabezpieczenia zamówić podczas zakupu szafy. Większość producentów umożliwia bowiem dopasowanie systemu zabezpieczeń i skonfigurowanie ilości i rodzaju zamków przed zakupem danej szafy, jak również dodanie nowych rodzajów zabezpieczeń do szafy już funkcjonującej w domu.