Wygoda i estetyka czyli jakie meble do ogrodu

Posiadanie własnego ogrodu to luksus, na który coraz więcej osób może sobie pozwolić. Współczesne budownictwo coraz chętniej skłania się ku projektom zakładającym przestrzeń, którą można przeznaczyć na większy czy mniejszy ogród. Może być to przestrzeń przy domu, duży taras przy apartamencie, obszerna loggia czy po prostu duży balkon.

Najlepszy materiał do wykonania wygodnych mebli ogrodowych

wygodne meble ogrodoweGdziekolwiek byśmy nie urządzali naszego ogrodu, przy odrobinie wyobraźni każde miejsce można zamienić w zielony azyl, gdzie z przyjemnością odpoczniemy po pracy czy nauce. W skutecznym odpoczynku z pewnością pomogą nam odpowiednio dobrane meble. Istotnym warunkiem użyteczności takich mebli jest dostosowanie ich rozmiarów do przestrzeni jaką dysponujemy. Ustawianie obszernej kanapy ogrodowej na średniej wielkości balkonie raczej wykluczy założenie na nim choćby najmniejszego ogrodu. Natomiast niewielki stolik ze średniej wielkości fotelami zostawi nam jeszcze nieco przestrzeni na zagospodarowanie zielenią. Drugi, bardzo ważny warunek to odporność na warunki atmosferyczne takie jak deszcz czy intensywne słońce. Meble wykonane z materiału, który w promieniach słońca nagrzewa się i blaknie lub zbytnio nasiąka wodą nie posłużą nam długo a ich użytkowanie raczej nie będzie miało wiele wspólnego z przyjemnością. Obecnie dużą popularnością cieszy się technorattan, który jest sztuczną imitacją włókna rattanowego. Sztuczny rattan jest znacznie odporniejszy i trwalszy niż naturalne włókna. Jeżeli chcemy mieć efektowne i wygodne meble ogrodowe, technorattan będzie najlepszym wyborem. Mogą to być klasyczne meble wypoczynkowe jak kanapy, fotele, leżaki czy leżanki jak również zestawy obiadowe z dużymi stołami i krzesłami. Wyposażone w odpowiednie poduszki, siedziska i szklane lub drewniane blaty będą nie tylko użyteczne ale i niezwykle efektowne. Meble z technorattanu wyplata się ręcznie na metalowym stelażu, tak samo jak ze zwykłego rattanu lub wikliny co daje efekt bardzo estetycznych i dopracowanych mebli.

Ceny takich mebli będą się różniły zależności od rodzaju użytej plecionki oraz metalu, z którego wykonany jest stelaż. Te najbardziej przypominające naturalny rattan będą wykonane plecionką okrągłą jednak produkcja takich mebli jest bardzo kosztowna a więc i finalna cena mebli dużo wyższa niż tych wykonanych z plecionki półokrągłej czy płaskiej.