Wybór ozdób na tort na chrzest

Tort jest ważnym elementem uroczystości chrztu świętego. Po przyjęciu sakramentu goście wraz z rodzicami i rodzicami chrzestnymi udają się do restauracji lub do domu, by wspólnie cieszyć się uroczystością. Tuż po posiłku głównym przychodzi czas na słodki poczęstunek, którego centralnym punktem jest podanie tortu. 

Jaki powinien być idealny tort na chrzest? 

ozdoby cukrowe na tort na chrzestKażdy rodzic chce, by uroczystość poświęcona dziecku była idealna nie tylko dla maluszka, ale i dla gości. Świadomie dobierają nie tylko główne potrawy, ale i tort, który jest centralnym punktem każdego przyjęcia. Nie inaczej jest na chrzcie. Tort zazwyczaj zamawia się w cukierni lub u prywatnego cukiernika, by był on jak najbardziej dopasowany do charakteru przyjęcia. Dzięki temu zyskujemy możliwość wybrania nie tylko smaku tortu, ale i dekoracji, które mają się na nim znaleźć. Najczęściej wybiera się owocowe lub czekoladowe smaki, które są optymalne dla każdego gościa. Zyskujemy przy tym pewność, że zasmakują nie tylko dorosłym, ale i dzieciom. Chrzest kojarzy się z kolorem białym, dlatego też taki kolor najczęściej ma tort, który ozdobiony wybranymi kolorami lukru dopasowuje się do płci lub charakteru dziecka. Tort zwykle ozdobiony jest napisem. Najczęściej wybiera się imię dziecka i datę chrztu, lecz dzisiejsza moda wypiera ten sposób. Rodzice chętniej wybierają ozdoby cukrowe na tort na chrzest niż znane już wszystkim napisy. Są nie tylko unikalne, ale i bardzo ładne. Ozdobione krzyżem, figurką dziecka, Biblią lub kwiatem wyglądają wyjątkowo i uroczyście. Rodzice dziewczynek zwykle decydują się na różowe akcenty, u chłopca zaś występuje standardowy niebieski kolor. Oczywiście w dzisiejszym świecie dużo osób decyduje się również na neutralne złoto i srebro, choć te kolory raczej kojarzą się z przyjęciem weselnym. Tort może być okrągły, kwadratowy, a nawet piętrowy. Jego wielkość uzależniona jest od liczby gości. Na chrzcie unika się raczej świeczek czy fontann, ponieważ nie jest to odpowiednia okazja na tego typu ozdoby. 

Wybór tortu nie musi być trudny, o ile wiemy, co chcemy, by na nim się znalazło. Podążając za dzisiejszą modą, powinniśmy wybrać raczej cukrowe figurki niż znane już każdemu napisy, lecz trzeba mieć świadomość, że może to zwiększyć koszt wykonania tortu. Mimo wszystko dla takich okazji, jaką jest chrzest, nie warto oszczędzać.