Wybór najlepszego trychologa

Dla kobiet wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny, ponieważ jest ich wizytówką. Szczególnie jeżeli mówimy o skórze, włosach i paznokciach. Jednak nie każda kobieta jest posiadaczką pięknych włosów, które nie sprawiają prawie żadnych problemów. 

Czy się zajmują trycholodzy? 

najlepszy trychologWłosy najczęściej mogą być suche, łamiące się, wypadające, tłuste, lub zniszczone. Do tego dochodzą różne choroby na tle zdrowotnym, lub będące wynikiem stylu życia. Jak widać jest wiele czynników, które determinują wygląd naszych kosmków, dlatego żeby były one mocne i zdrowe, to trzeba o nie dbać kompleksowo. Każdemu z nas codziennie wypada od osiemdziesięciu do nawet stu włosów i jest to zupełnie normalne zjawisko, ponieważ na ich miejscu pojawiają się nowe. Jednak kiedy tak się nie dzieje, a włosów wypada nam znacznie więcej, to jest to pierwszy sygnał, z którym należy się udać do lekarza. W takiej sytuacji jest najlepszy trycholog, ponieważ zawodowo zajmuje się leczeniem problemów włosów i skóry głowy. Gabinety trychologiczne są prywatne, więc wizyty nie są refundowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Do trychologa udają się osoby z nadmiernym wypadaniem włosów, z uporczywym łupieżem, czy z bardziej poważnymi chorobami takimi jak łysienie plackowate. W celu zdiagnozowania problemu, lekarz musi wykonać badanie włosów i skóry głowy specjalną kamerą z funkcją dużego powiększenia. Dzięki temu jest on w stanie z bliska obejrzeć jak wygląda skóra i czy przypadkiem ujścia cebulek nie są zatkana. Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne. 

Długość badania w gabinecie trychologicznym, to zaledwie kilka minut, ponieważ przy użyciu takiego sprzętu, zaistniały problem widać jak na dłoni. Cena jednej wizyty wraz z diagnozą i badaniem, to koszt od stu do stu pięćdziesięciu złotych.