Właściwości tkaniny bambusowej

Jednym z popularniejszych materiałów, który wykorzystywany jest w produktach dla niemowląt jest bambus. Roślina ta jest bardzo odporna, a także przyjazna dla środowiska. Rośnie szybko, a do jej uprawy nie używa się nawozów oraz innych szkodliwych substancji, nie wymaga stosowania pestycydów i środków owadobójczych. Nie wymaga dodatkowego nawodnienia.

Zalety tkanin bambusowych

bambus tkaninaNic zatem dziwnego, że tkanina to staje się coraz bardziej popularna. Tkanin pozyskiwane są metodą wiskozową. Wykorzystuje się do tego obróbkę chemiczną, przerabia włókna na różnego rodzaju tkaniny, takie jak frotte, płótno, tkanina żakardowa. Niebarwiony materiał występuje w kolorze ecru, do jego farbowania z kolei używa się barwników, które nie niszczą naturalnych włókien bambusa. Materiał ten jest wyjątkowo popularny ze względu na swoje liczne pozytywne właściwości. Do wyrobu wielu produktów używa się materiału pozyskiwanego z rośliny, jaką jest bambus Tkanina jest miękka i przyjemna w dotyku, chłonna. Doskonale pochłania wilgoć, dlatego ręczniki z niej wykonane są bardzo popularne, wykazują właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Ubrania oraz inne wyroby z bambusa są także odporne na brzydkie zapachy, wykazują właściwości termoregulacyjne. Można je z powodzeniem wykorzystać w upalne dni, gdyż zapewniają poczucie chłodu. Z kolei zimą przyjemnie ogrzewają. Są doskonałe dla alergików, skutecznie zatrzymują promieniowanie UV.

Tego typu materiały są często stosowane w wyrobach dla dzieci i niemowląt. Wielu rodziców decyduje się na pieluchy w różnych kolorach oraz wzorach, a także przyjemne w dotyku kocyki otulacze. Są one niezastąpione podczas spacerów i wyjazdów z maluchem. Doskonale chronią przed słońcem, mają wszechstronne zastosowanie, są przyjazne dla skóry.