Właściwości skutecznego haczyka

 

Analizując budowę standardowego zestawu wędkarskiego, możemy dojść do wielu ciekawych wniosków takich jak chociażby ten, że elementy o niewielkich rozmiarach nie powinny być bagatelizowane. Bez względu na to, co mówimy tutaj o zestawie spławikowym czy gruntowym. Przyglądając się haczykowi, możemy zauważyć, jak wiele szczegółów zostało w nim doskonale dopracowanych.

Nowoczesne haczyki – z czego powstają?

katana haczykRzecz jasna jest to metal, na którym nawet po bardzo długotrwałym przebywaniu w wodzie nie mogą pojawić się nawet najmniejsze ślady korozji czy inne negatywne zjawiska tego typu. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę, że nawet u najlepszych producentów poszczególnych haczyki różnią się kolorem, bo są przez nich pokrywane specjalnymi barwnikami po to, żeby zapewnić lepsze maskowanie w wodzie, gdyż to finalnie zwiększa skuteczność. Jeżeli chodzi o markę katana haczyk, od tej firmy nawet przy niewielkich rozmiarach charakteryzuje się wytrzymałością na naprawdę duże naprężenia, które mogą występować w czasie użytkowania czegoś takiego. Gdyby nie specjalne ostrze znajdujące się na końcu takiego haczyka nie mogłoby być on jednak wykorzystywany, bo przecież to właśnie to ostrze ma umożliwić nałożenie przynęty i jednocześnie wbić się w rybę w momencie zacięcia po to, żeby dało się ją skutecznie holować na duże odległości.

Haczyki muszą być dość długie po to, żeby dało się je bez problemu połączyć z żyłką przeponową. Nadają się do wielokrotnego użytkowania, bo nie odkształcają się pod wpływem żadnych czynników nawet takich jak temperatura i tym podobne. Dzięki haczykom możemy łowić ryby na każdym akwenie. Twardość też robi dobre wrażenie. Pomimo tego, że dobre haczyki znajdują się w paczkach po przynajmniej kilka sztuk, to są bardzo tanie.