Właściwości masażu leczniczego

Masaż większości osób kojarzy się z zabiegiem, który ma na celu odprężenie i zrelaksowanie naszego ciała. Nie ma nic dziwnego w tego typu skojarzeniach, ponieważ dobrze wykonany masaż zawsze będzie charakteryzował się właśnie takimi właściwościami. Warto jednak wiedzieć, że czasami owo zrelaksowanie może być tylko skutkiem ubocznym masażu, który nastawiony jest na właściwości lecznicze.

Rodzaje masażu leczniczego

masaże lecznicze KrakówMasaż leczniczy realizowany jest wyłącznie w placówkach, w których pracują osoby uprawnione do wykonywania tego typu masażu. W odróżnieniu od masażu relaksacyjnego, masaż leczniczy wykonywany jest przy wykorzystaniu nieco większej ilości siły, przez co trzeba zachować dużą ostrożność w wyborze miejsca, które będzie masowane, dbając o odpowiedni nacisk na mięśnie. Kiedy więc interesują nas masaże lecznicze Kraków, ale też wiele innych polskich miast, zaproponuje nam dość szeroki wybór miejsc, gdzie masaż ten możemy odbyć. Dobrym rozwiązaniem przed udaniem się do danego gabinetu będzie jednak sprawdzenie opinii, jakie są mu wystawiane przez klientów, którzy wcześniej realizowali tam masaż leczniczy właśnie. Powinniśmy pamiętać bowiem o tym, że masaż tego typu ma na celu poprawić naszą kondycję zdrowotną, więc jego wykonanie powinno przebiegać bez najmniejszego zarzutu. W przypadku masażu leczniczego najczęściej realizowany jest masaż kręgosłupa lub masaż stóp. Na masaż kręgosłupa bardzo często decydują się osoby, które cierpią na rwę kulszową. Dzięki tego typu zabiegowi ból, który towarzyszy rwie, najczęściej odpuszcza na dłuższy czas, co stanowi dużą poprawę komfortu życia dla osoby chorej. Z masażu stóp najchętniej korzystają osoby, których praca polega na wielogodzinnym chodzeniu lub staniu w jednym miejscu, gdzie nogi są obciążone i zaczynają boleć.

Niezależnie od tego, na jaki masaż leczniczy się zdecydujemy, zawsze musimy być przygotowani na to, że przebieg tego typu masażu może być dla nas bolesny i daleki od uczucia zrelaksowania. Uczucie to przyjdzie dopiero po zakończeniu masażu, kiedy wszystkie mięśnie ostatecznie się rozluźnią. Masaże lecznicze powinny być wykonywane przez rehabilitantów i fizjoterapeutów, warto więc sprawdzić certyfikaty osoby, która ma w naszym przypadku wykonywać ten właśnie masaż.