Właściwie dopasowana hydroizolacja nieruchomości

Właściwie wykonany wybór materiałów do hydroizolacji fundamentów, a także prawidłowe ich wbudowanie, są podstawowym warunkiem jaki pozwala na uniknięcie pojawiających się problemów z wilgocią w nieruchomości. Na rynku dostępne są różne rodzaje hydroizolacji, dlatego warto dowiedzieć się nieco więcej na ich temat oraz wybrać najbardziej odpowiednie.

Odpowiednio dopasowane rodzaje hydroizolacji

hydroizolacja bydgoszczInformacje odnośnie hydroizolacji wznoszonej nieruchomości możemy znaleźć w projekcie. Jednakże w większości przypadków informacje odnośnie rodzajów materiałów czy ich umiejscowienia są pobieżnie wpisywane. Pierwszą istotną kwestią, jaką powinniśmy sprawdzić, jest fakt, czy projekt przewiduje wykonywanie izolacji przeciwwilgociowej czy przeciwwodnej. Jeżeli interesuje nas profesjonalnie wykonana hydroizolacja bydgoszcz jest odpowiednim miastem do korzystania z takiej usługi. Izolacje przeciwwilgociowe nazywane są inaczej izolacjami lekkimi. Ich zadaniem jest ochrona konstrukcji budowlanej przed działaniem wody niewywierającej ciśnienia. Stosowana jest w przypadku, kiedy grunt jest przepuszczalny dla wody. Taki rodzaj izolacji jest odporny wyłącznie na wsiąkanie wody opadowej, a także na wilgoć podciąganą w sposób kapilarny. W przypadku, kiedy nie robi się drenażu, konieczne jest nałożenie ciężkiej izolacji, tak zwanej przeciwwodnej. Stosowana jest ona w wypadku, kiedy poziom wód gruntowych znajduje się powyżej fundamentów, ponieważ budynek stoi w wodzie. Rozwiązanie to jest więc wykorzystywane w przypadku występowania parcia wody na poszczególne elementy konstrukcji budynku. Ze względu na niekorzystne warunki konieczne jest zastosowanie materiałów o bardzo wysokiej jakości oraz o odpowiednich parametrach. W tym wypadku doskonale mogą sprawdzić się masy KMB, inaczej nazywane masami polimerowo-bitumicznymi, a także szlamy uszczelniające czy papy termozgrzewalne.

Rodzaje materiałów hydroizolacyjnych można podzielić według różnorodnych kryteriów. Dla inwestora najważniejszą kwestią będzie jednak podział ze względu na możliwe zastosowanie, czyli służące do izolacji przeciwwodnej albo przeciwwilgociowej. Jednymi z najpowszechniej stosowanych materiałów bezspoinowych są środki bitumiczne, takie jak roztwory, pasty, emulsje czy lepiki i ich dobór powinien opierać się o parametry gruntu.