Ważne sukcesy Żołnierzy Niezłomnych

Osoby, które aktywnie interesują się II wojną światową, powinny doskonale wiedzieć, że w Polsce bardzo dużo działo się nawet po jej oficjalnym zakończeniu. Większość istotnych wydarzeń, o których należy wiedzieć, była związana z pewnymi próbami odzyskania niepodległości. Zasługi praktycznie każdego żołnierza niezłomnego są pod tym względem niesamowite.

Kogo właściwie nazywamy żołnierzami niezłomnymi?

żołnierze niezłomniChodzi tutaj przede wszystkim o znakomitych żołnierzy, którzy pomimo specyficznej sytuacji politycznej podjęli działania mające na celu przeciwstawienie się terrorowi ze strony sowietów i tworzonych tutaj różnych organów pozwalających na kontrolowanie społeczeństwa. Żołnierze Niezłomni wykazywali się niesamowitymi zdolnościami. W przypadku niektórych dowódców takich jak chociażby Major Bernaciak była to jedyna możliwa decyzja, ponieważ podobnie jak wielu innych był on poszukiwany i dlatego postanowił ponownie otworzyć oddział ludzi mających tego typu problemy. Zaskakujące jest to, jak ogromne sukcesy udało mu się odnieść pomimo niesamowitej wręcz przewagi przeciwnika w ludziach i sprzęcie. Przykładem takiego wydarzenia jest z całą pewnością bitwa w lesie Stockim. Była ona w pewnym sensie konsekwencją uwolnienia więźniów. Słynną akcję związaną z uwolnieniem więźniów przeprowadziły również jednostki Warszyca, czyli Stanisława Sojczyńskiego. Innym z żołnierzy, którzy zasługują na pamięć, jest żołnierz o pseudonimie szary.

Brał on udział między innymi w rozbijaniu Kieleckiego więzienia nazywanego ogólnie katownią ze względu na to, co się tam działo. Określenie żołnierz niezłomny bierze się między innymi stąd, że pomimo walki w wyjątkowo trudnych warunkach i ciągłych działań propagandy starali się za wszelką cenę ratować ojczyznę. Pewne działania polegały także na wykonywaniu wyroków na katach z UB.