Używane wózki w doskonałym stanie

Niemal każdy magazyn spedycyjny, duży market czy nawet mniejszy sklep o pokaźnej przestrzeni magazynowej potrzebuje pojazdu do przewożenia znacznej ilości towaru z miejsca składowania do miejsca ekspozycji. Ręczne przenoszenie takich ilości towarów zwyczajnie nie wchodzi w grę z racji ogromnego ciężaru i konieczności szybkiego przeniesienia ładunku.

Nowoczesne używane wózki elektryczne

używany wózek widłowyWózki widłowe są więc niezastąpionym narzędziem w każdym miejscu, w którym wymagane jest przewożenie dużych ilości towarów w krótkim czasie, czy rozładowywanie transportów dostawczych. Niewiele firm decyduje się jednak na zakup całkowicie nowych wózków, zwłaszcza po wydaniu znacznych środków na budowę czy remont obiektu magazynowego, toteż używany wózek widłowy jest najlepszym rozwiązaniem. Używane wózki, zakupione w renomowanych salonach sprzętu użytkowego, czy w komisach używanych pojazdów nie są wcale w złym stanie, wbrew ogólnej opinii, ani też wcale nie muszą mieć dużego przebiegu. Mnóstwo salonów sprzedaje bowiem wózki powystawowe, praktycznie nieużywane, aczkolwiek z racji bycia pojazdem demonstracyjnym, traktowane jak używane. Takie pojazdy nie noszą śladów zużycia ani też nie mają żadnych problemów technicznych, choć ich cena jest znacznie niższa niż koszt nowych pojazdów, toteż pozostają atrakcyjnymi dla większości firm, potrzebujących dobrych wózków widłowych w jak najkrótszym czasie.

Salony są również w stanie sprowadzić wózki z innych punktów sieci, jeśli jest zapotrzebowanie na większą ich ilość, oraz przeprowadzają naprawy gwarancyjne, gdyż pojazdy zakupione w owych punktach zawsze obejmowane są gwarancją jakości. Zazwyczaj można na jej podstawie naprawiać wszystkie kupione wózki widłowe przez następne dwa lata eksploatacji.