Usuwanie zabrudzeń z dywanu

Dywany w domach wciąż mogą wyglądać fantastycznie. Jakiś czas temu wróżono, że dywany pójdą w niepamięć ponieważ zaczęto stosować wykładziny oraz panele podłogowe. Jednak wciąż mnóstwo osób dywany w domach posiada i naprawdę mogą one się świetnie prezentować. Może się jednak tak zdarzyć, że coś zostanie na powierzchnię dywanu wylane. W takim przypadku warto wiedzieć co zrobić. 

Wywabianie plam z dywanu 

skuteczne pranie dywanów w ŁodziDywany w wielu domach wciąż wyglądają świetnie, ale są też i takie które są dość mocno poplamione. W ich przypadku nie musi to oznaczać konieczności wymiany na nowszy model. Jeśli posiadamy swoje ulubione dywany, z którymi niekoniecznie chcemy się rozstawać to warto zainwestować w odpowiednie rozwiązania pozwalające na wywabianie plam. Dość często poruszaną kwestią jest skuteczne pranie dywanów w Łodzi można obecnie znaleźć firmy zajmujące się na co dzień takimi zadaniami. Dywany obecnie pierze się dwiema najbardziej popularnymi metodami. Są to metody: ekstrakcyjna oraz na wskroś. W przypadku metody ekstrakcyjnej do prania dywanu używa się specjalistycznego odkurzacza piorącego. Takie urządzenia pozwalają na bardzo dokładne usuwanie nawet poważnych zabrudzeń. Metoda ekstrakcyjna poradzi sobie bez większych problemów z takimi zabrudzeniami jak plamy po winie czy kawie. Takie właśnie plamy na dywanie pojawiają się szczególnie często. W metodzie ekstrakcyjnej kluczową rolę odgrywa specjalistyczny odkurzacz piorący, który jest w stanie nakładać pianę aktywną na powierzchnię dywanu a następnie zabrudzenia są wchłaniane wgłąb odkurzacza przy użyciu specjalnej aparatury. Z kolei metoda na wskroś polega na praniu dywanów w specjalnie do tego stworzonej pralce. Czas jaki potrzebny jest na wypranie dywanu zależy tutaj od dwóch czynników. Pierwszym z nich jest oczywiście stopień zabrudzenia dywanu. Natomiast drugim ważnym aspektem jest rodzaj dywanu, który ma być prany tą metodą. 

Do prania niektórych dywanów należy podchodzić w sposób niekonwencjonalny. Nie można tutaj działać szablonowo ponieważ detergenty stosowane w przypadku prania jednego rodzaju dywanu mogą zaszkodzić innemu dywanowi. Przykładem może być chociażby dywan wełniany, którego nie można prać przy użyciu dużych ilości wody oraz trzeba dobierać odpowiednie preparaty.