Trwała farba do mebli

Przeprowadziliśmy się do mieszkania po moich dziadkach, było to pierwsze mieszkanie, w którym mieliśmy samodzielnie mieszkać, nie mieliśmy pieniędzy na remont, ponieważ wciąż jeszcze studiowaliśmy. Nie mogliśmy narzekać, dostaliśmy do mieszkania bardzo przestronne i stosunkowo wygodne mieszkanie, jednak niestety nieco dziadkowe. Było ono bowiem umeblowanie meblami pamiętającymi jeszcze czasy młodości moich dziadków – czyli niezbyt obecnie atrakcyjnymi.

Farba do odświeżenia mebli

farba do mebliNa szczęście moi rodzice dali nam wolną rękę, pozwolili robić z mieszkaniem, co tylko nam się spodoba, oczywiście jeśli chodzi o wystrój wnętrza. Długo zastanawialiśmy się, co zrobić, aby mieszkało nam się przyjemniej. Rozważaliśmy oklejenie mebli specjalną okleiną do mebli, jednak zdawała nam się on być nieco zbyt skomplikowana w zastosowaniu. I wtedy ktoś podpowiedział nam zastosowanie specjalnej farby do mebli. Taka farba do mebli pozwala na odświeżenie mebli bardzo niewielkim kosztem. cena jej nie jest wysoka, jest przy tym bardzo wydajna, a efekty, jakie można za jej pomocą uzyskać są spektakularne. Nie mieliśmy wiele do stracenia, jedynie kilka groszy wydanych na farbę i pędzle i trochę naszego czasu, dlatego postanowiliśmy zaryzykować. Na pierwszy ogień poszedł kuchenny stół i krzesła. Pomalowaliśmy je zakupioną farbą i nasza kuchnia od razu nabrała blasku. Zastosowanie tej farby okazało się bardzo trafionym pomysłem, dzięki niej nasze meble zyskały drugie, mam nadzieje lepsze życie, a i nam zaczęło się mieszkać w mieszkaniu o wiele lepiej. Uważam, ze zastosowanie farby to o wiele lepszy pomysł niż zastosowanie okleiny, ponieważ jest to rozwiązanie o wiele mniej skomplikowane (na okleinie widać każdy błąd, farbą wszystko można zamalować). Jest to na pewno doskonały pomysł dla wszystkich tych, którzy nie chcą lub nie mogą kupić nowych mebli.

Zapewne niewiele osób, które nie mogą już patrzeć na swoje stare meble słyszało o farbie do mebli. Szkoda, bo taka farba to naprawdę cudowna sprawa, za jej pomocą można nadać nowe życie swoim starym meblom i sprawić, że w końcu zaczniemy je lubić. Nie trzeba już wymieniać wcale kompletu mebli, aby mieć nowe meble, wystarczy je po prostu pomalować, a będą zupełnie jak nowe o wiele tańszym kosztem niż prawdziwe nowe meble.