Stężenie procentowe CBG w olejach konopnych

 

Zawarte w olejach konopnych substancje czynne, nie tylko, wspomagają nasz organizm, ale także usprawniają jego funkcjonowanie w newralgicznych obszarach. Dodać trzeba, że ich działanie jest skuteczne, nawet, w konfrontacji z przewlekłymi dolegliwościami.

Najlepsze olejki z CBG

olejek cbg 10Jak dowodzą badania naukowe, w konopiach, można zidentyfikować ponad sto substancji czynnych. Tą najbardziej znaną jest, oczywiście, kannabidiol (CBD), przy czym trzeba wiedzieć, że inne kannabinoidy, jak na przykład, kannabigerol (CBG) wykazują bardzo doń zbliżone działanie. Wiedzieć więc trzeba, że CBG działa przeciwbólowo, przeciwpsychotycznie, rozluźniająco, jak również jest wskazany przy bezsenności i braku łaknienia. Natomiast jednym z szerzej rekomendowanych produktów jest olejek CBG 10% albowiem jest niedrogi i bardzo wydajny. Wszak trzeba wiedzieć, że olejki konopne to wyroby mocno skoncentrowane, dzięki czemu spożywa się je w bardzo małych ilościach. Tu, warto dodać, że dzienne zapotrzebowanie na ten kannabinoid pokrywa już cztery – pięć kropli wyrobu. Przyjmowanie większych dawek jest natomiast niewskazane, gdyż nasz organizm ma ograniczone możliwości wchłaniania tej substancji aktywnej. Trzeba także podkreślić iż olejki CBG to produkty legalne i bezpieczne, ponieważ w ich składzie znajdować się może, jedynie śladowa, nieprzekraczająca 0,2% zawartość THC. Dzięki temu nie wykazują one właściwości psychoaktywnych, jak również nie powodują efektów ubocznych.

Zarówno CBD, jak i CBG są dla naszego organizmu bardzo ważne, gdyż regulują prawidłowe funkcjonowanie organizmu w wielu jego obszarach. Warto również wiedzieć, że nie są drogie, wszak za jedno opakowanie dziesięcioprocentowego oleju CBG, zapłacimy od osiemdziesięciu do, około, stu złotych.