Sprawdzone sposoby czyszczenia powierzchni

W codziennym życiu mamy do czynienia z różnego rodzaju maszynami, urządzeniami i sprzętem. Czasami są to bardzo precyzyjne urządzenia których utrzymanie w czystości i dobrym stanie stanowi niemałe wyzwanie. Dlatego właśnie szukamy odpowiednich rozwiązań, które pomogą w utrzymaniu ich jak najdłużej w dobrym stanie, chodzi tu głównie o czystość i konserwację.

Co możemy wyczyścić suchym lodem?

usługi czyszczenia suchym lodemNa rynku możemy spotkać wiele różnego rodzaju urządzeń służących do czyszczenia oraz preparatów mniej lub bardziej skutecznych. Efektywność ich działań możemy osądzić sami. Jednak coraz większym zainteresowaniem i popularnością cieszą się usługi czyszczenia suchym lodem. Są to zabiegi szybkie, skuteczne i bezpieczne zarówno dla ludzi jak i dla środowiska. Dzięki tej technice możemy wyczyścić powierzchnie trudno dostępne, delikatne oraz wrażliwe na korozje i kontakt z wodą. Suchy lód nie topnieje do postaci ciekłej lecz sublimuje do postaci gazowej. Dlatego nie rysuje i nie uszkadza czyszczonych powierzchni. Nie pozostawia również żadnych smug. W procesie usuwania zanieczyszczeń nie używa się żadnych detergentów. Czyszczenie nie jest toksyczne i w czasie jego trwania nie powstaje żaden zapach. Trwa różnie długo, koszt waha się od dwustu do ośmiuset złotych w zależności od czasu trwania oraz ilości zużytego lodu i sprężonego powietrza. Efekt usuwania zanieczyszczeń utrzymuje się bardzo długo. Metoda ta pozwala nam usunąć silikony, gumę, farby, lakiery, tłuszcz, klej, wapno i tym podobne.

Suchym lodem czyścimy powierzchnie trudno dostępne szybko i skutecznie. Po zakończeniu prac pozostaje tylko suchy brud który można bardzo łatwo usunąć. Doskonale nadaje się również do czyszczenia elewacji budynków, murów, mostów czy nawet kostki brukowej. Niewielu z nas wie, że wykorzystywany jest również do konserwacji zabytków.