Specjalnie oznakowany długopis

Okazji w ciągu roku do obdarowywania innych ludzi jest bardzo dużo. Prezenty możemy dawać także bez okazji. Taki mały upominek może poprawić komuś humor na bardzo długi czas, a nasza relacja z taką osobą znacznie się poprawi. Czasami takie małe prezenty bez okazji znaczą więcej, niż te duże z okazji urodzin, rocznic czy imienin.

Długopis na prezent

długopisy z graweremWymyślenie co można dać komuś na prezent nie należy do najłatwiejszych rzeczy. O ile jeszcze chcemy obdarować kogoś kogo bardzo dobrze znamy i jesteśmy z tą osobą w zażyłych relacjach to zakup prezentu jest dość łatwy. Trudniej jest gdy mamy obdarować kogoś kogo mniej znamy, a nasze relacje są na przykład czysto zawodowe lub relacje typu uczeń nauczyciel. Obdarowując swojego przełożonego, nauczyciela czy też wykładowce, nie powinniśmy przekraczać pewnych granic. Dla takich osób prezentem w dobrym guście będzie wieczne pióro lub nawet długopisy z grawerem, ponieważ obecnie już mało kto używa pióra, raczej wszyscy przerzucili się na długopisy. Taki zestaw dwóch lub trzech długopisów z grawerem to naprawdę bardzo dobry zestaw dla przełożonego lub profesora. Ważne jest tylko to, aby napis który będzie wygrawerowany był w dobrym guście i nie był jedną z oklepanych sentencji. Powinniśmy sami wymyślić coś oryginalnego, coś co się spodoba obdarowanej osobie. Wtedy wartość takiego prezentu wzrośnie, ponieważ osoba, która dostanie taki długopis będzie wiedzieć, że jest on przeznaczony konkretnie dla niej.

Koszt zakupu takiego jedno czy nawet kilku takich długopisów nie jest duży. Takie długopisy możemy nabyć za kwotę od kilku do kilkudziesięciu złotych za sztukę, w zależności jaki model wybierzemy. W prezentach nie chodzi o to, aby były one drogie, tutaj chodzi o sam gest i pamięć o kimś.