Skuteczny sposób ocieplenia poddasza

Pianka PUR jest stosunkowo nowym materiałem wykorzystywanym do ocieplania budynków. Sprawdza się ona przede wszystkim w miejscach, gdzie tradycyjne metody izolacji (styropian i wełna mineralna) są trudne w użyciu. Miejsca, w których łatwo o pozostawienie mostków termicznych to przede wszystkim te, w których więźba dachowa ma skomplikowaną konstrukcję, krzyżujące się elementy i wiele załamań.

Ocieplenia natryskowe – wady i zalety

natryskowe ocieplenie poddaszyPianka PUR stosowana do izolacji budynków posiada coraz więcej zwolenników, pomimo wyższej niż klasyczne metody ocieplania ceny. Nic w tym dziwnego, ponieważ materiał ten posiada szereg zalet, których nie uświadczymy w przypadku wełny mineralnej czy ocieplenia styropianem. Ponadto swoimi parametrami niczym nie odbiega od tradycyjnych izolacji, wręcz przeciwnie, w przypadku zastosowania pianki zamkniętokomórkowej jesteśmy w stanie znacznie lepiej izolować dom niż innymi metodami, lub też mamy możliwość nałożenia znacznie cieńszej warstwy izolacji. Natryskowe ocieplenie poddaszy z użyciem pianki PUR to przede wszystkim pewność dotarcia do wszystkich zakamarków, co wyeliminuje wszelkie możliwe mostki termiczne i pozwoli na zwiększenie skuteczności warstwy izolacyjnej. Drugą ważną zaletą tego materiału jest łatwość w jego nakładaniu oraz wyjątkowo krótki czas wykonania izolacji. Uniknięcie pracochłonnego docinania płyt styropianowych czy też wełny pozwala na zdecydowanie szybszą pracę. Natryskowe ocieplenie poddaszy wymaga jednak wynajęcia doświadczonego wykonawcy. Doświadczenie to jest tym bardziej ważne, ponieważ ewentualnych błędów nie będziemy w stanie naprawić samodzielnie. Pianka nakładana jest za pomocą agregatu, w nim właśnie mieszane są już na miejscu budowy potrzebne składniki. Od doświadczenie wykonawcy zależy powodzenie prac, ponieważ powinien od przewidzieć ewentualne zachowanie się materiału w stosunku do warunków pogodowych, pomoże także wybrać odpowiedni rodzaj samej pianki.

Izolacja pianką PUR jest prosta, szybka i bardzo skuteczna. Przewodzenie ciepła, w zależności od użytego rodzaju pianki, jest często dużo korzystniejsze, niż w przypadku tradycyjnych metod ocieplania budynków. Podobnie jak styropian, pianka jest materiałem samogasnącym oraz nie chłonie wilgoci. Czy posiada zatem jakieś wady? Jedyną z nich jest wciąż dość wysoka cena.