Skuteczne ocieplanie poddasza

Istnieje wiele materiałów termoizolacyjnych, jednak obecnie najczęściej wybiera się piankę poliuretanową. Jej aplikacja przebiega sprawnie, jest bardzo skuteczna i bezpieczna dla alergików. Dociera nawet w trudno dostępne miejsca, szczeliny czy nierówności. Ważną jej cechą jest niepalność w przeciwieństwie do wełny.

Czym skutecznie ocieplić poddasze?

ocieplanie poddasza - mazowieckieTradycyjne metody termoizolacyjne takie jak wełna czy styropian zostają wypierane przez innowacyjne rozwiązanie, jakim jest zastosowanie pianki poliuretanowej. Jeśli chodzi o skuteczne ocieplanie poddasza – mazowieckie to miejsce, gdzie działają specjaliści w tej dziedzinie. Pianka PUR jest niezwykle szczelna, a jej aplikacja bardzo sprawna, ponieważ odbywa się metodą natryskową. Pianka znajduje zastosowanie w nowych budynkach, jak i tych, które przechodzą modernizację. Jeśli chodzi o poddasza to świetnie sprawdza się w starszym budownictwie, gdzie jest wiele nieszczelności, a konstrukcja nie może zostać obciążona ciężkimi materiałami termoizolacyjnymi. Pianka poliuretanowa jest bardzo bezpiecznym materiałem, nie pyli się zatem jest odpowiednia dla alergików oraz co również ważne – jest bezpieczna dla środowiska. Piankę poliuretanową mogą aplikować tylko przeszkoleni fachowcy, w specjalnym stroju ochronnym. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty zaleca się stosowanie kilku warstw pianki. Zalecane są 3 warstwy. Pianka wnika w każdą szczelinę i nierówność, dlatego jest tak skutecznym rozwiązaniem. Tworzy mocną barierę termoizolacyjną. Montaż pianki jest bardzo szybki i trwa zwykle do 2 dni. Do ocieplania poddaszy używa się pianki otwartokomórkowej, a przy powierzchniach zewnętrznych stosuje się piankę zamkniętokomórkową. Nowoczesna pianka PUR jest mocna izolacją, ponieważ jest jednocześnie twarda i elastyczna. Podczas upalnego lata ciepłe powietrze nie będzie przedostawało się do wnętrza domu, a podczas chłodnej zimy ciepło z domu nie będzie uciekało na zewnątrz.

Podczas pożaru pianka PUR nie dymi się oraz szybko gaśnie, co sprawia, że pożar nie rozprzestrzenia się. Inne materiały termoizolacyjne takie jak wełna, można samodzielnie aplikować co rodzi powstawanie błędów podczas aplikacji. W przypadku pianki PUR możliwa jest aplikacja tylko przez wyspecjalizowanych pracowników, co sprawia, że możliwość popełnienia błędu podczas aplikacji jest znikoma.