Sen jako najważniejszy element naszego życia

Sen jest bardzo ważnym elementem w naszym życiu, ponieważ to jak się wysypiamy wpływa na nasze ogólne samopoczucie. Złej jakości sen, jego mała ilość lub niemal bezsenność może mieć ogromny wpływ na nasze zdrowie. 

Tani materac i jego wpływ na sen

tanie materaceNa jakość naszego snu ogromny wpływ ma to na czym śpimy. Łóżko czy materac nie mogą być ani za miękkie, ani za twarde, ponieważ ma to również wpływ na nasz kręgosłup. A kiedy bolą nas plecy nie ma mowy o tym, abyśmy czuli się komfortowo i dobrze w ciągu dnia. Wskutek czego stajemy się podenerwowani, gorzej radzimy sobie z problemami życia codziennego. Trudniej jest nam znieść stres związany ze szkołą czy pracą. Jesteśmy również niewyspani – bo kto może się wyspać na niewygodnym łóżku czy materacu? To prowadzi do gorszych ocen w szkole, do gorszych wyników w pracy. Sprawia, że częściej wszczynamy kłótnię z osobami wokół, mimo że wcale tak naprawdę tego nie chcemy. Prowadzi to do pogorszenia naszych relacji i stosunków z ukochanymi osobami, z szefem i kolegami w pracy, z przyjaciółmi w szkole i poza nią. Po prostu jesteśmy zmęczeni. Może to nawet doprowadzić do depresji i innych chorób psychicznych, ponieważ brak snu to często brak sukcesów życiowych. Jeśli cierpimy na bezsenność, ciągłe zmęczenie powoduje, że możemy zrobić tylko wymagane minimum, nic poza tym. Nie potrafimy cieszyć się z życia. Dlatego sen ma ogromny wpływ na całe nasze życie, ważne aby dostarczyć organizmowi odpowiednią jego ilość – w miarę możliwości powinno być to co najmniej osiem godzin. Ważne jest też, aby nie spać zbyt dużo, ponieważ wtedy również jesteśmy zbyt zmęczeni aby normalnie funkcjonować, jesteśmy zbyt „zaspani” i „rozespani”. Trzeba odnaleźć idealny złoty środek. Nie musimy się jednak martwić, ponieważ pomóc w tym może zakup odpowiedniego materaca. Tanie materace możemy kupić chociażby w internecie. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Jednak bardzo ważne jest aby nie kupić zbyt taniego – może się on okazać wtedy za bardzo niewygodny, co może przynieść skutki opisane przeze mnie powyżej. 

Zatem tak jak napisałam – sen jest niezwykle ważny dla odpowiedniego funkcjonowania naszego organizmu, tak samo ważne jest też zatem to na czym śpimy. Naprawdę nie ma jednak powodu do zmartwień, ponieważ jak zwykle z pomocą przychodzi nam niesamowity wynalazek jakim jest internet.