Rynek pracy w Polsce dla obcokrajowców

Pomimo ogólnych opinii dotyczących rynku pracy w Polsce, które narzekają na niskie zarobki i duże bezrobocie, to jednak na tym rynku wciąż istnieje wiele miejsc pracy, do których ustawiają się kolejki chętnych. Nasz kraj się rozwija, a wzrost gospodarczy napędza rynek pracy, szczególnie dla osób spoza naszego kraju, chętnych do pracy tutaj.

Agencje pośredniczące w zatrudnianiu osób z Ukrainy

pośrednictwo w zatrudnieniu ukraińcówJak to zwykle w coraz bogatszych gospodarkach bywa, maleje krajowy popyt na zatrudnienie na niektórych stanowiskach pracy. Mowa tutaj o najcięższych i trudnych w wykonaniu zajęciach. Polacy wolą pracować na mniej wymagających i lepiej płatnych stanowiskach, dlatego też te pozostałe są nieobsadzone. Z tego też powodu rynek pracy musi poszukiwać ludzi do obsadzenia tychże stanowisk poza granicami naszego kraju. Jako, że bardzo blisko nas znajduje się uboższa Ukraina, to tam kierują się oczy pośredników pracy. Dla Ukraińców nasz rynek pracy jest atrakcyjny. Są tutaj wyższe zarobki niż na Ukrainie, a jeśli ktoś pracy się nie boi może sporo zarobić. Duże zainteresowanie sprawiło, że usługi takie jak pośrednictwo w zatrudnieniu ukraińców rozwijają się całkiem nieźle. Jest wiele agencji, które ukierunkowały się na zatrudnianie pracowników z tego kraju. Dzięki pokonaniu bariery językowej, poprzez zatrudnianie licznych tłumaczy i osób z Ukrainy, znających nasz język, takim firmom jest stosunkowo łatwo dostać się do tychże pracowników.

Ukraińcy to dość pracowity naród, który z powodzeniem może obsadzić wiele miejsc na naszym rynku pracy. Obecnie Ukraińców zatrudnia się jako kierowców, budowlańców, pielęgniarki, czy też obsługa sklepów, a także w wielu innych branżach. Ufamy osobom z tego kraju i dlatego tak dobrze odnajdują się oni na naszym rynku pracy.