Roleta antywłamaniowa w domu

Obecnie dla wielu mieszkańców, prócz wygody mieszkania i atrakcyjnej okolicy, ważne jest bezpieczeństwo. Każdy właściciel chce zapewnić odpowiednią ochronę swojej rodzinie przed niepożądanymi gośćmi typu złodzieje, czy różnymi aktami wandalizmu, jakie mogą spotkać dany obiekt. Są różne metody zapewnienia pieczy swojego domu.

Rodzaje rolet antywłamaniowych

dobre rolety antywłamanioweW przeszłości najpopularniejszym sposobem odstraszenia włamywaczy były kraty w oknach, które były bardzo nieestetyczne i psuły wygląd całego lokum. Obecnie to się na szczęście zmieniło i mieszkańcy mogą wybrać dobre rolety antywłamaniowe, które wtapiają się w wygląd domu przez co są bardzo eleganckie. Możemy zamówić takie, które kolorystycznie będą odpowiadały oknom zamontowanych już w domu. Producenci oferują rolety o dwojakim napędzie – automatycznym lub ręcznym, w których można zamontować elementy zabezpieczające. W pierwszym typie stosuje się wieszaki blokujące, które są niewidoczne i znajdują się wewnątrz skrzyni. Jest to sztywny element i uniemożliwia podważenie bądź podniesienie pancerza od strony zewnętrznej budynku. Z kolei w roletach z ręcznym napędem są dwa rozwiązania zastosowania mechanizmu zabezpieczenia. Najczęściej stosowanym jest rygiel automatyczny, który nie wymaga dodatkowej obsługi. Działa on w taki sposób, że zamykając roletę, stalowe rygle zamontowane w dolnej listwie samoczynnie zablokują się w prowadnicach. Dla potencjonalnego włamywacza będzie to nie do przejścia, ponieważ aby podnieść pancerz trzeba zadziałać od strony napędu, czyli wnętrza domu. Tym drugim rozwiązaniem jest zastosowanie zamka baskwilowego, który działa na identycznej zasadzie jak poprzedni rodzaj, ale musimy wtedy używać klucza żeby mechanizm zadziałał. Jest to spotykany patent, ale o wiele rzadziej niż rygiel automatyczny. Obojętnie, który z nich byśmy wybrali, każdy rodzaj rolety może podłączyć do systemu alarmowego. W układ taki oprócz wyżej wymienionych elementów mogą tworzyć okna, a dokładnie jego komponenty – okucia okienne i pakiety szybowe.

Po zastosowaniu takich zabezpieczeń naszego domu powinniśmy być spokojniejsi o nasz dobytek i mienie. Zastosowanie takich rozwiązań może odstraszyć potencjalnego włamywacza czy chuligana, ponieważ złodziej taki, widząc dany system alarmowy, będzie musiał użyć specjalistycznego sprzętu aby sforsować ochronę domu. Dlatego lepiej zastosować takie rozwiązania.