Rodzaje rolet okiennych

Zarówno w domach, jak i biurach trzeba do okien dopasować odpowiednie osłony. Dzięki nim można wyciemnić pomieszczenie, odgrodzić się od ciekawskich spojrzeń przechodniów, a także stworzyć nastrojową atmosferę. Trzeba jednak wiedzieć, jakie rolety można kupić w sklepach budowlanych i jak je dopasować do konkretnego budynku oraz wnętrza mieszkalnego czy usługowego.

Rolety jako osłony okienne

Rolety z PruszkowaJakie rolety są najpopularniejsze? Które będą najtańsze? Rolety z Pruszkowa można kupić w wielu wariantach. Popularne są na pewno rolety wolnowiszące. Szybko można je zainstalować na górnej listwie ramy okiennej. Roleta od spodu nie jest do niczego zamocowana, lekko odstaje od szyby. Zaletą tych rolet jest to, że występują one w wielu kolorach, a także że montaż i demontaż nie sprawiają problemu. Takie rolety będą pasować i do domu i do firmy. Druga opcja to rolety wertykalne. To jedyny rodzaj rolet, który nie ma poziomych przęseł i nie jest przesuwany w górę i w dół. Tu przęsła są ustawione pionowo i ściąga się je na lewą lub prawą stronę. To opcja wykorzystywana w zasadzie tylko i wyłącznie w pomieszczeniach biurowych. Obecnie są rzadko spotykane i najlepiej jest je zamawiać przez internet. Kolejny rodzaj rolet to te aluminiowe. Są teraz do kupienia takie rolety w wersji wolnowiszącej, ale przede wszystkim montuje się je między szybami. W ten sposób roleta nie jest narażona na działanie czynników atmosferycznych, ani też nie będzie się kurzyła. Minusem jest oczywiście problematyczny montaż i fakt, że żeby je wyczyścić trzeba zdemontować szyby. Warto wspomnieć o roletach typu rzymskiego lub austriackiego. Są to rolety wykonywane z miękkich tkanin. Rolety rzymskie są zwijane w zakładki, z kolei austriackie jakby marszczą się od spodu. To propozycja do domów i mieszkań, szczególnie tych w stylu romantycznym, retro i angielskim. W biurach i urzędach się nie sprawdzą, bo trzeba je prać i dobrze ułożyć po powieszeniu.

Jak widać jest wiele ciekawych rodzajów rolet. Produkuje się je z tkanin, aluminium, czy tworzyw sztucznych. Sprawdzą się w salonie, kuchni, biurowcu, czy w urzędzie miejskim. Różnią się sposobem montażu, kolorami i metodą podnoszenia lub przesuwania przęseł. Nawet klient o nietypowym guście znajdzie rolety do swojego wnętrza.