Rekomendowany laser Lightsheer Desire

Wśród wielu zabiegów kosmetycznych w gabinetach oferowana jest depilacja ciała. Można skorzystać z mechanicznych metod z użyciem wosku, a także nowoczesnych i innowacyjnych metod z użyciem laseroterapii. Lasery nowej generacji pomagają w trwały i skuteczny sposób usunąć zbędne owłosienie praktycznie z każdej części ciała. Najczęściej używane są lasery diodowe i IPL. Wykorzystywane w nich światło zamieniane jest na energię cieplną intensywnie oddziałującą na wierzchnie warstwy skóry.

Działanie lasera Lightsheer

lightsheer desireJednym z najczęściej używanych urządzeń jest laser rekomendowanej amerykańskiej marki Lumenis o nazwie Lightsheer Desire z innowacyjnymi i ergonomicznymi głowicami. Jest to urządzenie medyczne, wyposażone w przyssawkę ssącą działającą na podciśnienie Vacum oraz głowice chłodzącą. Zabieg z użyciem lasera Lightsheer pomaga skutecznie i bezboleśnie usunąć owłosienie. W szybki sposób obejmuje dużą powierzchnię ciała, jednocześnie eliminując dyskomfort pacjenta i maksymalnie skracając czas oddziaływania wiązki laserowej. Energia świetlna zamieniona w cieplną intensywnie oddziałuje na barwnik znajdujący się w mieszkach włosa. Działa na macierz i tym samym zapobiega odrastaniu włosów. Aby uzyskać pożądany efekt wykonywane są serie zabiegów od 5 do 8 w odstępie kilku tygodni. Ilość zabiegów oraz ich efekt zależy od wielu czynników takich jak, fototyp skóry, kolor i grubość włosów, a także indywidualne uwarunkowania genetyczne. Podczas jednej serii można usunąć do 30% niechcianego owłosienia. Najłatwiej usuwane są włosy będące w pierwszej fazie wzrostu. W seriach kilku zabiegów ostatecznie można usunąć nawet do 95% niechcianego owłosienia. Zdarza się że po kilku latach od zabiegu pojawiają się włosy, które były wówczas w fazie uśpienia. Światło lasera oddziałuje również na naczynia krwionośne znajdujące się w skórze. Zapobiega ich pękaniu i likwiduje nieestetyczne pajączki widoczne pod skórą.

Proces depilacji przy użyciu laserów Desire jest bezbolesny dzięki specjalnemu systemowi chłodzenia. Sprawdza się lepiej niż powiew powietrza lub chłodzący żel. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona i podrażniona, ale odpowiednio pielęgnowana szybko powraca do swojego właściwego stanu. Zabiegi wykorzystujące działanie laserów diodowych, a przede wszystkim modeli Lightsheer, pozwalają na osiągnięcie bardzo efektownych rezultatów w usuwaniu zbędnego owłosienia praktycznie z każdej części ciała.