Radio CB o dużym zasięgu

CB radia były coraz częściej widywane w samochodach służbowych i prywatnych, a wielu kierowców uważało je za niezastąpioną pomoc na drodze, na równi z nawigacją. Sprzęt komunikacyjny był bowiem bardzo przydatny w miejscach gdzie nie było zasięgu sieci komórkowej, lub też otoczenie zakłócało działanie takowej, a wymagana była natychmiastowa pomoc dla kierowcy lub innego uczestnika ruchu.

Tanie radia CB do samochodu terenowego

cb radio sklepOprócz oczywistej zalety możliwości wezwania pomocy, wielu kierowców używało sprzętu komunikacyjnego również w celu uzyskania informacji od pozostałych użytkowników samochodowego radia. Mogły być to informacje o korkach, zamkniętych drogach, lub też zwykła prośba o polecenie najszybszej trasy dojazdu na miejsce. Nic więc dziwnego iż w końcu zaczęliśmy poważnie myśleć o wyposażeniu samochodów w takowe radia. Nietrudno było je znaleźć, gdyż cb radio sklep w którym zwykle zaopatrywaliśmy się w sprzęt samochodowy posiadał na stanie, więc podczas następnej wizyty po części mogliśmy owe radia przetestować i wybrać najbardziej odpowiadający nam model. Zdecydowaliśmy się w końcu na wersję przenośną, która nie wymagała stałego montażu w samochodzie i mogła być używana w różnych pojazdach, choć w pozostałych aspektach nie różniła się od wersji stacjonarnych. Jedyną większą różnicą były bardzo kompaktowe rozmiary, dzięki czemu owe radio mogło być zamontowane w dowolnym miejscu w samochodzie. Najczęściej takie radia instalowane były nad pulpitem, aczkolwiek równie wygodna była metoda montażu pomiędzy siedzeniami. Jako że wcześniej nie wykorzystywaliśmy radia samochodowego w żadnym celu, obawialiśmy się dość skomplikowanej metody obsługi, jednak radia okazały się bardzo proste w konfiguracji i użytkowaniu, nie wymagając żadnych szczególnych umiejętności.

Okazały się ogromnym udogodnieniem, zwłaszcza w trakcie przejazdów po najtrudniejszych trasach, gdzie pozwalały na łatwą koordynację pomiędzy pozostałymi samochodami drużyny, pomagając w utrzymaniu najbardziej optymalnej trasy. Podobnie jak na drodze, także i podczas jazdy po offroadzie pozwalały one na szybkie uzyskanie pomocy w trakcie jakiejkolwiek awarii w trakcie jazdy, głównie dzięki bardzo dużemu zasięgowi i stabilnemu działaniu w każdym otoczeniu.