Przegrody z folii do hal

Kurtyny paskowe z folii PCV to jeden z podstawowych i najtańszych rozwiązań na skuteczną separację powierzchni magazynowych i produkcyjnych. Ich montaż jest bardzo szybki, a ewentualne uszkodzenia można w prosty sposób eliminować poprzez wymianę uszkodzonych pasów. Trzeba jednak zaznaczyć, że pasy z folii PCV cechują się znaczną odpornością mechaniczną oraz na czynniki zewnętrzne.

Zalety przegród przemysłowych z folii PCV

kurtyna paskowaSeparacja powierzchni hal różnego przeznaczenia ma ogromne znaczenie dla właściwego przebiegu procesu produkcji i magazynowania. Dobrze zaprojektowana kurtyna paskowa spełnia funkcje izolacyjne i ochronne. Jest to również sposób na zwiększenie efektywności zarządzania przedsiębiorstwem. Podstawową funkcją kurtyn paskowych jest jednak działanie izolacyjne. Dzięki nim uzyskuje się poprawę warunków termicznych sprzyjających tworzeniu przyjaznych miejsc pracy. Przegrody zapobiegają bowiem swobodnemu przemieszczaniu mas powietrza. Ta zaleta ma znaczący wpływ na finanse przedsiębiorstwa gdyż pozwala zaoszczędzić wydatki ponoszone na ogrzewanie. Kurtyny przemysłowe to bardzo dobra izolacja akustyczna zatrzymująca hałas powstający w wyniku pracy maszyn i urządzeń. Ochrona stanowisk pracy oraz cennego sprzętu jest także zapisana w funkcjonalność kurtyn paskowych. Skutecznie zatrzymują zanieczyszczenia stałe oraz opary chemiczne i olejowe. To również efektywna ochrona przed owadami. Producenci oferują również bardzo specjalistyczne rodzaje kurtyn paskowych z przeznaczeniem do ochrony stanowisk spawalniczych, zabezpieczających wejścia do mroźni i chłodni, odpornych na przenikanie promieniowania UV i iR oraz wiele innych. Należy pamiętać, że tylko właściwie zaprojektowana kurtyna paskowa będzie dobrze spełniać swoją funkcję dlatego bardzo istotny jest odpowiedni dobór grubości i szerokości pasów folii oraz stopnia wzajemnego dochodzenia pasów na siebie. Dobra kurtyna przemysłową musi być wykonywana na indywidualne zamówienie z przeznaczeniem dla konkretnego miejsca.

Przegrody paskowe mają bardzo prostą budowę co jest ich ogromną zaletą. Pasy folii umieszczane są w nierdzewnych zawiesiach, a o skuteczności działania decyduje tylko odpowiedni dobór parametrów folii. Producenci oferują modele kurtyn paskowych montowanych na stałe w ciągach komunikacyjnych oraz przesuwne, które sytuuje się w miejscach o mniejszym, sporadycznym natężeniu ruchu. Więcej informacji na temat kurtyn z folii PCV można znaleźć na stronach internetowych producentów.