Produkcja ekologicznego paliwa

Coraz większe zanieczyszczenie środowiska sprawia, że niezbędne są zmiany mające na celu ograniczenie emisji szkodliwych gazów do atmosfery. Te są wytwarzane na różne sposoby. Jednym z sektorów, które odpowiadają za największą emisję jest energetyka. Obecnie bowiem większość prądu czy ciepła wykorzystywana przez końcowych odbiorców jest wytwarzana poprzez spalanie paliw konwencjonalnych w scentralizowanych blokach.

Jak wytwarzany jest pellet drzewny?

rekomendowany producent pelletu drzewnegoPodobnie sytuacja przedstawia się jeśli chodzi o domy jednorodzinne, gdzie zachodzą zbliżone procesy jednak na mniejszą skalę. Najpopularniejszym układem, który pozwala zapewnić ciepło jest bowiem centralne ogrzewanie. W celu poprawy sytuacji koniecznie należy wymienić stare, nieefektywne kotły na ich nowsze odpowiedniki. Są one zasilane innymi paliwami, które posiadają lepsze właściwości jeśli chodzi o emisję szkodliwych substancji. Jednym z przykładów są chociażby piece opalane pelletem, który jest wytwarzany z biomasy. W tym celu niezbędne jest posiadanie odpowiedniej linii technologicznej, która obejmuje między innymi pelleciarkę, podajniki taśmowe, suszarkę czy maszyny do pakowania. Duże zapotrzebowanie na to paliwo sprawia, że poszukiwany jest rekomendowany producent pelletu drzewnego, który dostarcza materiał wysokiej jakości. Na rynku nie brakuje takich firm. Z reguły ich produkt jest droższy od konkurencji jednak zapewnia lepsze i stabilniejsze spalanie. Charakteryzuje się także większą kalorycznością oraz mniejszą liczbą zanieczyszczeń. Wszystko to sprawia, że na etapie zakupu paliwa zdecydowanie lepiej zainwestować w lepszy produkt, z którym później jest mniej problemów. Należy pamiętać o tym, że zakupu można dokonać zarówno w punktach stacjonarnych jak i również przez Internet.

Zarówno w jednym jak i drugim przypadku istnieje możliwość wynegocjowania dodatkowych rabatów. Jest to jednak uzależnione od wielkości zamówienia. Średniej wielkości gospodarstwo domowe potrzebuje na sezon grzewczy kilka ton pelletu. Niemniej jednak w przypadku domów o znacznej powierzchni może się okazać, że wartość ta wzrośnie nawet do kilkunastu ton. W takim przypadku warto rozmawiać o ewentualnych rabatach albo poszukać okazji rynkowych. Możliwe jest również bezpośrednie nawiązanie kontaktu z producentem. Niemniej jednak w takim przypadku zapotrzebowanie musi sięgać dziesiątek jeśli nie setek ton materiału.