Praktyczne skutery inwalidzkie dla niepełnosprawnych

 

Dzisiaj, osoby z niepełnosprawnościami wcale nie muszą czuć się gorsze, czy mnie mobilne. Na zachodzie bardzo popularne są wózki skutery inwalidzkie, które umożliwiają poruszanie się osobom z niepełnosprawnością. W Polsce też coraz więcej osób korzysta z tego rodzaju sprzętu, mimo że jest on stosunkowo drogi. Ostatnio skuter inwalidzki został wprowadzony na listę sprzętu, który jest objęty dofinansowaniem z funduszu zdrowotnego.

Popularne wózki skutery inwalidzkie dla chorych

wózek skuter inwalidzkiKażdy, kto myśli o dofinansowaniu skutera inwalidzkiego, może tego dokonać w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że przygotuje następujące dokumenty: ksero dowodu osobistego, ksero orzeczenia o niepełnosprawności, opinię lekarza, zaświadczenie o dochodach i własną prośbę, która należy solidnie uargumentować. Te wszystkie dokumenty należy zanieść do funduszu i miesiąc czekać na decyzję. W razie odmowy, można się odwołać do kolegium odwoławczego. Warto też wspomnieć, że wózek skuter inwalidzki wcale nie musi być przeznaczony wyłącznie dla osoby niepełnosprawnej. Takie wózki są niezwykle popularne wśród seniorów, którzy nie chcą rezygnować z aktywnego trybu życia. Moja babcia ma taki wózek, dzięki któremu jest mobilna i niezależna. Jeździ sobie na nim do lekarza, na zakupy, czy do centrum handlowego. Można takim wózkiem wjechać nawet do galerii handlowej, co jest bardzo praktyczne. Widziałam tez, że ten sprzęt służy także osobom otyłym, mającym trudności z poruszaniem się. Niestety, ale mamy w społeczeństwie coraz więcej takich osób. Moja sąsiadka cierpi na monstrualną otyłość i myśli na kupnem tego wózka, ale nie wiem, czy jej się należy dofinansowanie. W przypadku otyłości sprawa może wyglądać zupełnie inaczej. Otyłość jest poniekąd dysfunkcją, ale można jej zaradzić, nie jest nieuleczalna.

Cieszy mnie fakt, że w naszym kraju widać coraz większe udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Autobusy są niskopodłogowe i znikają bariery architektoniczne. Jednak osoba niepełnosprawna, aby w pełni korzystać  życia, powinna mieć odpowiedni do tego sprzęt. Myślę, że taki skuter inwalidzki jest doskonałym rozwiązaniem dla chorego. Na pewno sprawi, że chorzy poczują się bardziej mobilni, samodzielni, niezależni, a tym samym pewni siebie. Wózek skuter inwalidzki pozwoli pokonać bariery w głowie.