Praktyczne kosze na zabawki

Przechowywanie rzeczy w domu sprawia problem niejednej osobie. Zwłaszcza jeżeli mamy niewielkie pomieszczenia i sporo rzeczy do schowania. Podobnie jest u dzieci, które mają mnóstwo zabawek, które często leżą pod nogami.

Jak przechowywać zabawki dziecka?

kosz na zabawki z misiemWiększość dzieci nie lubi sprzątać swoich zabawek, bo wolą je mieć zawsze pod ręką, czyli najczęściej na podłodze. Rodzice kupują im specjalne pojemniki, które mają ułatwić utrzymanie porządku w pokoju, ale dzieci nie zawsze chcą je w nich trzymać. Alternatywą może być miękki kosz na zabawki z misiem, samolotem, bohaterem z bajki czy ulubionym zwierzątkiem. Ich zaletą jest niewielka waga oraz małe rozmiary. Dziecko może go samodzielnie przenosić, a nawet przewracać w celu wydostania zabawek z dna kosza. Jest on bardzo praktyczny, ponieważ możemy w nich przechowywać małe i duże zabawki, a także miękki i twarde. Nawet jeżeli dziecko wrzuci do niego wszystkie zabawki razem, to nie będzie widać bałaganu, który powstanie wewnątrz pojemnika, ponieważ nie jest on przeźroczysty. Kosze są przeważnie wykonane z grubego, bawełnianego materiału od zewnętrznej strony, a od wewnątrz jest materiał nieprzemakalny, który dodatkowo sprawia, że kosz jest sztywny i się nie przewraca. Na górze kosza znajduje się lekkie usztywnienie w brzegach, dzięki czemu nie zapadają się one i estetycznie wyglądają. Po obu stronach kosza są doszyte uszy, dzięki którym możemy bez problemu go przenosić. Jego kolejną zaletą jest niska cena, gdyż kupimy go już za niecałe 20 zł.

Dziecko gromadzi zabawki średnio przez kilka lat, zatem na pewno ma ich sporo w pokoju. Trzeba je mądrze przechowywać, aby zawsze były łatwo dostępne dla dziecka i miały swoje miejsce. Do takich koszy z pewnością maluchy będą chętnie wsadzały zabawki.