Powszechne wykorzystanie tekstolitu

To jeden z najbardziej rozpowszechnionych materiałów konstrukcyjnych i produkcyjnych, o szerokim zastosowaniu w wielu sektorach przemysłu. Znany jest tej branży od wielu lat i w dalszym ciągu wykorzystywany jest ze sporym powodzeniem do konstrukcji różnego rodzaju elementów o strategicznej roli w działaniu mechanizmów. Na rynku dostępnych jest wiele przedsiębiorstw oferujących kupno zarówno prętów jak i płyt, co ułatwia dostęp do tego materiału oraz jego wykorzystanie.

Szeroki wybór płyt tekstolitowych 

płyty tekstolitowe techniczneWszelkiego rodzaju elementy w formie surowej jak płyty czy płyty i tuleje wykonane z tekstolitu posiadają szerokie zastosowanie w różnego rodzaju sektorach przemysłu. Przede wszystkim tak szerokie zainteresowanie tym materiałem, wynika zwłaszcza z jego właściwości chemicznych oraz fizycznych. Materiał ten jest odporny na wysokie temperatury, stosowany jest również jako element elektroizolacyjny. Dodatkowo odznacza się wytrzymałością na chemikalia oraz uszkodzenia mechaniczne. Dlatego płyty tekstolitowe techniczne to materiał  powszechnie wykorzystywany w branży motoryzacyjnej. Stosuje się go do produkcji desek rozdzielczych, ponieważ zapewnia wytrzymałe, elektrycznie obojętne i odporne na niskie i wysokie temperatury elementy wnętrz samochodów, bo ma ogromne znacznie dla wysokiej jakości wykończeń pojazdów. Inne elementy, wykonywane przede wszystkim z tub tekstolitowych to łożyska, czy tryby i koła zębate. Materiał ten ma szerokie zastosowanie w przemyśle, od lat cieszy się popularnością. Producenci oferują atrakcyjne ceny oraz możliwość odpowiedniego dopasowania wymiarów elementów dla klienta, wedle jego potrzeb, co pozwala na skrócenie czasu produkcji poszczególnych części oraz pozwala uniknąć zbytniego wystąpienia dużej ilości odpadów wynikających z obróbki materiału.   

Dzięki odpowiednim właściwościom, materiał ten ma powszechne zastosowanie w różnego rodzaju sektorach przemysłu. Płyty tekstolitowe z powodzeniem wykorzystywane są przede wszystkim w branży motoryzacyjnej, gdzie stanowią element produkcyjny desek rozdzielczych. Tak powszechne zastosowanie tego materiału wynika z jego odporności na wysokie oraz niskie temperatury, co przekłada się na brak odkształceń, dodatkowo tekstolit jest elementem elektroizolacyjnym.