Poszukiwania tapicerowanych krzeseł do salonu

Po wielu latach wreszcie doczekałam się remontu kuchni i salonu w moim mieszkaniu. Miałam już dość poprzedniego wystroju, który odziedziczyłam po poprzednich właścicielach mieszkania. Remont powoli dobiegał końca i zaczęłam się zastanawiać z mężem,  na jaki wystrój powinniśmy teraz postawić. W naszym wyremontowanym mieszkaniu poprzesuwaliśmy trochę ściany gipsowe i teraz mieliśmy duży salon połączony z jadalnią. Musieliśmy wybrać odpowiednie meble, które pogodzą te dwa pomieszczenia.

Jakie krzesła wybrać do jadalni i salonu?

krzesło tapicerowane do jadalni i salonuNajwiększy problem mieliśmy z odpowiednimi krzesłami. Trudno było zdecydować się na coś co będzie pasowało do obu tych pomieszczeń. Chcieliśmy, żeby wybrane przez nas krzesła pasowały jednocześnie do stołu przy którym mieliśmy jeść jak i do kanapy, która służyła głównie do odpoczynku. Mnie się bardzo podobały krzesła tapicerowane, ale obawiałam się, że będzie ciężko wybawiać z nich plamy w przypadku, kiedy skapnie na nie coś z jedzenia. Wybraliśmy się do sklepu meblowego, aby poprosić o poradę specjalistę w tym temacie. Powiedzieliśmy, że interesuje nas krzesło tapicerowane do jadalni i salonu. Sprzedawca polecił nam krzesła tapicerowane ekologiczną skórą. Jest to materiał, który bardzo łatwo się czyści i nie absorbuje płynów, także jest idealne jeśli chodzi o krzesła do stołu w jadalni. Jednocześnie środek wypełnienia to znaczy siedziska i oparcia wyłożony jest miękką i wytrzymałą gąbką. Dzięki temu krzesło jest bardzo wygodne i świetnie spełnia się jako krzesło do salonu. Dodatkowo wyprofilowane oparcie oraz szerokie podłokietniki powodują, że na krześle można spędzić długie godziny bez bólu pleców czy nóg. Polecane przez niego krzesło było bardzo stabilne, lekkie choć miało drewniane nogi. Postanowiliśmy zdecydować się na zakup takich krzeseł. W końcu nie znaleźliśmy nic lepszego.

Było to bardzo dobre rozwiązanie. Ponieważ krzesła były lekkie można je było swobodnie przestawiać. Poza tym w ten sposób, kupując jeden komplet krzeseł zamiast dwóch, oszczędzaliśmy zarówno czas jak i pieniądze. Kolejną ich zaletą była praktyczność i wygoda. Siedząc na nich można się było swobodnie oprzeć. Ekologiczna skóra bardzo łatwo się czyściła i nie pozostawały na niej nieestetyczne plamy po jedzeniu i piciu.