Polecany kabiny baryczne

Z zabiegów przeprowadzanych w komorach hiperbarycznych mogą korzystać wszyscy chętni, gdyż są one bezpieczne i sprawdzone przez setki tysięcy osób. W Polsce zabiegi tego typu są stosowane od kilku dekad. Ze względu na dużą skuteczność, tlenoterapia, która jest przeprowadzana w komorze barycznej, jest obecnie jedną z najlepszych metod na dostarczenie do tkanek tlenu.

W czym pomaga zabieg w komorze hiperbarycznej?

profesjonalna komora barycznaPierwsze komory hiperbaryczne pojawiły się już w siedemnastym wieku, zatem nie są to nowe urządzenia, lecz dzisiejsze modele znacznie się różnią od tych sprzed wielu lat. Zostały one stworzone w celu przeprowadzania tlenoterapii, gdyż wymaga ona szczelnego pomieszczenia o odpowiednich parametrach. Na rynku znajdziemy przede wszystkim trzy modele komór barycznych, które są powszechnie stosowane. Mogą one być jedno, dwuosobowe lub mogące jednocześnie pomieścić nawet kilkanaście osób. Można je spotkać w wielu specjalistycznych szpitalach, w prywatnych gabinetach lekarskich, w centrach szkoleniowo – sportowych czy też w ośrodkach rehabilitacyjnych. Początkowo, profesjonalna komora baryczna była wykorzystywana wyłącznie przez sportowców, gdyż jak wiadomo dotlenienie organizmu podnosi jego wydajność, co w przypadku sportowców jest szalenie istotne. Obecnie komora jest dostępna dla wszystkich osób, niekoniecznie chorych. Tlenoterapia przynosi doskonałe rezultaty w odniesieniu do każdego pacjenta. Już od wielu lat jest powszechnie stosowana u pacjentów z chorobą dekompresyjną występującą u lotników i nurków, a także u osób podtrutych tlenkiem węgla. Jednakże to nie wszystko, gdyż lista pacjentów jest znacznie dłuższa. Tlenoterapia przynosi doskonałe rezultaty u osób po przeszczepach, urazach mięśniowo szkieletowych czy też martwiczym zakażeniem tkanek miękkich. Powszechnie wiadomo, że tlen przyśpiesza gojenie ran, dlatego też to zabieg wykorzystywany w kosmetyce.

Warto zaznaczyć, że pacjenci mogą skorzystać z tlenoterapii płatnie bądź odpłatnie. Jednakże, żeby móc odbyć zabieg bezpłatnie, koniecznie trzeba posiadać skierowanie od lekarza. Dzięki temu koszt zabiegu tlenoterapii jest finansowany ze środków z Narodowego. Jeżeli chcemy samodzielnie wykupić zabieg, to trzeba za niego zapłaci od dwustu pięćdziesięciu do trzystu pięćdziesięciu złotych.