Polecane pieluszki wielorazowego użytku

Coraz częściej młodzi rodzice zaczynają kupować pieluchy wielokrotnego użytku. Takie zachowania ekologiczne są popularne w wielu aspektach naszego życia i coraz częściej także jeśli chodzi o pielęgnacje noworodka. Na szczęście dostępność do pieluch wielorazowych jest coraz większa. Możemy je zakupić z wielu firm i w różnych cenach.

Zestawy pieluch w dobrej cenie

zestaw pieluszek wielorazowych dla noworodkaPolecany zestaw pieluszek wielorazowych dla noworodka to koszt około 200 złotych za 5 sztuk. Jest to bardzo dobra cena zważywszy na koszt pieluszek jednokrotnego użytku. Noworodkowa pielucha z wkładem chłonnym, zapinana jest oczywiście na rzep. Odpowiednia dla dzieci w wieku od około 2 kg do około 6 kg, dzięki czemu nadaje się także dla wcześniaków. Do pieluszki należy używać otulacza. Pieluszkowa warstwa wewnętrzna i chłonna składa się z 80% wiskoza (bambus) oraz 20% poliester. Zewnętrzna warstwa to zazwyczaj w 100% bawełna. Pieluchy zgodnie z zaleceniami producenta powinny być prane w temperaturze 60 stopni. Można je suszyć w suszarce na delikatnym programie. Nie należy do ich prania używać mocnych detergentów, tylko takich, które są przeznaczone do prania ubrań dziecięcych. Silne detergenty mogą spowodować podrażnienie skóry noworodka, która jest bardzo często delikatna. Do tego mogą spowodować wypłukanie kolorowych nadruków, a co za tym idzie pieluszka straci swój urok.

Zalet używania pieluch wielokrotnego użytku jest mnóstwo. Przede wszystkim względy finansowe. Mimo, że pieluszka wielokrotnego użytku jest dosyć droga to jej koszt zwraca się po kilku użytkowaniach. Mamy chwalą sobie te pieluszki także za delikatność. Nie podrażniają one skóry niemowlaka lub noworodka i nie powodują odparzeń. Do tego mają piękne kolory oraz wzory. Różnorodność tych pieluch dotyczy także materiałów z jakich są zrobione.