Polecane łóżeczka dla niemowląt

 

Pojawienie się nowego członka rodziny zawsze jest związane z nowymi obowiązkami i wieloma wydatkami. Podstawowym elementem, o który powinniśmy zadbać już przed narodzinami, jest odpowiednia wyprawka i meble dla niemowlęcia. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na wybór łóżeczka, które powinno być jednocześnie komfortowe, funkcjonalne i wytrzymałe. Czym kierować się przy zakupie miejsca do spania dla malucha?

Czym wyróżnia się dobre łóżeczko?

pościel do łóżeczka 120x90W sklepach z artykułami dziecięcymi znajdziemy wiele modeli łóżeczek, które różnią się od siebie pod wieloma względami. Aby mieć pewność, że nasz wybór będzie strzałem w dziesiątkę, warto pamiętać o kilku bardzo istotnych kwestiach, które mogą ułatwić ten niełatwy zakup. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o wymiarach łóżeczka, które decydują o tym, przez jaki okres nasz maluch będzie korzystał z mebla. Na rynku znajdziemy modele 140×70 cm oraz 120×60, których wybór powinien zależeć właśnie od czasu używania łóżeczka oraz wielkości pomieszczenia, w którym ma stanąć mebel. Kolejną istotną cechą jest bezpieczeństwo, które zapewni dziecku spokoju i beztroski sen. Chodzi tutaj przede wszystkim o rozstawienie szczebelków i odpowiednią wysokość, dzięki której trochę większy maluch nie będzie miał możliwości samodzielnego opuszczenia łóżeczka. Poza zakupem samego mebla musimy także pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu, do którego zalicza się mięciutką poduszkę z kołdrą, a wraz z nimi pościel do łóżeczka 120×90 w przypadku mniejszego mebla lub większą, która będzie zależeć przede wszystkim od wysokości malucha. Bardzo ważne jest to, aby pościel była przyjemna oaz miła w dotyku – to z pewnością wpłynie na komfort i sen dziecka. Materiał, z którego wykonany jest ten produkt, musi być bezpieczny dla nawet najbardziej wrażliwej skóry, aby wykluczyć ewentualne podrażnienia i alergie. Wybór wielu kolorów i wzorów sprawi, że z łatwością wybierzemy pościel pasującą nie tylko do płci dziecka, ale również wystroju pokoju.

Odpowiednie łóżeczko dziecięce to jeden z najważniejszych zakupów przed pojawieniem się nowego członka rodziny. Solidny i przyjazny dla malucha mebel posłuży mu wiele lat oraz zapewni tak ważne bezpieczeństwo. Aby wybrać dobre łóżeczko, warto zwrócić uwagę nie tylko na materiał wykonania i rozmiar, ale także rozstaw szczebelków oraz odpowiednio dobraną pościel.