Pokrowiec dla psa do samochodu

Coraz większa liczba psich właścicieli zabiera własnych pupili w dalekie podróże. W takich sytuacjach należy jednak dobrze przygotować wnętrze pojazdu, aby nie uległo zniszczeniu czy też zabrudzeniu. Najważniejsze, aby zapewnić równocześnie komfort i bezpieczeństwo przewożonemu zwierzęciu. Mowa tutaj o odpowiednim przypięciu psa, aby nie mógł skakać i biegać po całym samochodzie.

Maty ochronne do auta dla psa

maty samochodowe dla psaJeśli nie do końca wiemy, który pokrowiec okaże się odpowiedni do naszego psa to najlepiej zwrócić się o pomoc bezpośrednio do producenta czy też sprzedawcy. Zawsze można także zapoznać się z recenzjami oraz opiniami innych właścicieli psów, którzy przetestowali różne maty. Na rynku można znaleźć różne modele pokrowców, które są przeznaczone do montażu w bagażniku, na tylnej kanapie oraz przednim fotelu. Warto więc dobrze zastanowić się, gdzie chcemy umieścić maty samochodowe dla psa. To wszystko wpłynie na bezpieczeństwo psa oraz komfort kierowcy, pasażerów i przewożonych zwierząt. Mata wcale nie musi być wielka – wystarczy dopasować ją tak naprawdę do rasy i wielkości posiadanego zwierzęcia. Największą popularnością cieszą się pokrowce samochodowe, które zostały wykonane z wodoodpornych i szczelnych materiałów, które odpowiednio zabezpieczą tapicerkę przed brudem, wilgocią a nawet zadrapaniami. Ceny tego typu akcesoriów są dosyć zróżnicowane, dlatego najlepiej dobrze się zastanowić nad zakupem i porównać kilka różnych modeli.

Poza pokrowcem dopasowanym do miejsca montażu, właściciele transportowanych zwierząt powinni także przemyśleć zakup specjalnego fotelika samochodowego (dla małych i średnich psów) czy też pasów bezpieczeństwa. Takie połączenie zapewni najwyższą ochronę dla naszego pupila w trakcie każdej podróży.