Płyta połyskowa idealna na fronty

Na dzień dzisiejszy coraz mocniej rośnie zainteresowanie kuchniami wykonywanymi na wymiar. Takie meble nie tylko są lepiej dopasowane do wnętrza pod względem wymiarów, ale są dopasowane do wymagań klienta. Możemy mieć taką kuchnię, o jakiej marzyliśmy, bez chodzenia na kompromisy z tym, co jest akurat dostępne w sklepach. Mimo tego, że obecnie nie ma jednego, dominującego trendu w aranżacjach wnętrz, to można zaobserwować zwiększone zainteresowanie pewnymi rozwiązaniami.

Błyszcząca płyta na meble kuchenne

profesjonalne płyty połyskoweRemontując lub urządzając od zera kuchnie chcemy, żeby była ona nie tylko funkcjonalna, ale też atrakcyjna pod kątem wizualnym. W sklepach dostępnych jest mnóstwo różnego rodzaju mebli kuchennych, jednak mimo to coraz częściej decydujemy się na zamówienie mebli kuchennych na wymiar. Wykonują je często kameralne zakłady stolarskie. Zamawiając kuchnię w ten sposób możemy być pewni, że będzie ona idealne dopasowane do rozmiarów naszej kuchni. Ogromnym plusem jest to, że kuchnia będzie wyglądać dokładnie tak, jak chcemy. Jak chodzi o najczęściej wybierane płyty na kuchnie, to nie ma jednoznacznej reguły, jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne, błyszczące meble. Najlepiej sprawdzają się w tym przypadku profesjonalne płyty połyskowe, które są albo płytami lakierowanymi, albo akrylowymi. Różnica między obiema rodzajami płyt polega na tym, że płyty lakierowane to po prostu zwykłe płyty pokryte lakierem w dowolnym kolorze. Płyty akrylowe, zaś, wykonane są z tworzywa, które jest o wiele trwalsze od zwykłego lakier i posiada o wiele większy blask. Płyty akrylowe są jednak droższe, dlatego klienci najczęściej wybieraną błyszczący lakier. Ta opcja ma dodatkowy plus, bo pozwala nam wybrać dowolny kolor, w jakim mają być wykonane fronty szafek. Takiego dużego wyboru nie ma natomiast w przypadku płyt akrylowych. 

Obecnie jednymi z najczęściej wybieranych mebli kuchennych są te wykonane z płyt połyskowych. Błyszczące fronty mają sprawiać, że kuchnia nabierze nowoczesnego charakteru. Profesjonalne płyty połyskowe są albo płytami lakierowanymi albo akrylowymi. To te pierwsze, głównie ze względu na cenę, cieszą się obecnie największym zainteresowaniem wśród klientów. Dużym plusem przy płytach lakierowanych jest też możliwość dobrania koloru.