Płyny do dezynfekcji

Od zawsze uczono każdego z nas, że ręce trzeba myć po przyjściu do domu, przed przygotowaniem posiłków czy jedzeniem. Jednak nie zawsze skrupulatnie przestrzegaliśmy tych zasad. W obecnych czasach już chyba nikt nie ma wątpliwości w tej kwestii.

Czym dezynfekować dłonie?

płyn do dezynfekcji rąk ecolabNa rękach przenosimy najwięcej bakterii i wirusów, ponieważ dotykamy wielu powierzchni poza domem. Koronawirus może się utrzymywać przez wiele godzin, a nawet dni na klamkach, blatach, dzwonkach czy poręczach w komunikacji miejskiej. Zatem odkażanie rąk jest dziś obowiązkiem każdego z nas. Na rynku znajdziemy wiele preparatów przeznaczonych do takiego stosowania, ale przy ich wyborze należy zwracać uwagę na skład, ponieważ tylko wysoko procentowy alkohol jest w stanie sobie poradzić ze wszystkimi chorobotwórczymi zagrożeniami. Jednym z lepszych jest płyn do dezynfekcji rąk Ecolab, który kupimy w specjalnych sklepach z produktami do odkażania rąk i różnych powierzchni w szpitalach czy gastronomii. Środki, które zawierają alkohol o mniejszym stężeniu niż sześćdziesiąt – siedemdziesiąt procent nie będą skuteczne, zatem warto szukać najlepszych z wyższym stężeniem. Płyny są sprzedawane w plastikowych butelkach o pojemności pięćset, tysiąc mililitrów lub pięć litrów. W celu praktycznego użytkowania należy go przelać do pojemnika z dozownikiem. Obecnie takie płyny znajdziemy nie tylko w naszych domach, ale w sklepach, w restauracjach, hotelach czy na poczcie. Korzystamy z nich nawet po kilkanaście razy dziennie.

Skuteczne odkażanie dłoni daje nam poczucie bezpieczeństwa, że przez wsadzenie dłoni do ust nie zarazimy się żadną bakterią ani wirusem. Płyny w mniejszych pojemnościach warto zawsze mieć przy sobie, aby w razie konieczności móc zastosować i poczuć się bezpiecznie.