Oszczędności zainwestowałem w domki na wynajem

Mniej więcej dwa lata temu wydarzyły się rzeczy, które odmieniły całkowicie moje podejście do pieniędzy, inwestycji i oszczędzania. Wszyscy przecież pamiętamy, że zaczęła się wówczas pandemia, która zupełnie niespodziewanie odmieniła życie ludzi na całym świecie. Dla nas Polaków pandemia oznaczała chociażby zmianę przyzwyczajeń związanych z wakacjami. Ograniczono przecież przemieszczanie się zarówno po kontynencie jak i po świecie.

Podjąłem decyzję o kupnie trzech górskich domków

małe domki w górach do wynajęciaKoronawirus nauczył nas też szacunku do pieniądza i myślenia o jego inwestowaniu. Stopy procentowe spadły przecież do zera i tym samym trzymanie pieniędzy w bankach zupełnie przestało się opłacać. Wszyscy zaczęli masowo wypłacać pieniądze z banków i je inwestować, żeby chociaż trochę uratować je przed spadkiem ich wartości. I właśnie wtedy podjąłem jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu – zainwestowałem milion złotych oszczędności i kupiłem trzy małe domki położone w górach. Kupiłem je od osoby, która chciała się ich pozbyć w obawie przed ograniczeniami i obostrzeniami, więc w sumie zapłaciłem za nie bardzo korzystną cenę. No bo przecież wraz z domkami kupiłem też spore działki wokół nich położone w jednym z najpopularniejszych górskich kurortów. Domki urządziłem i wyremontowałem przy pomocy architekta wnętrz. Zamieniłem je w miejsca bajkowe, w których wypoczywać mogą zarówno rodziny jak i grupy przyjaciół czy też znajomych. Ta inwestycja była strzałem w dziesiątkę, bo praktycznie od samego początku pandemii oferowałem turystom małe domki w górach do wynajęcia. A gdy ograniczono wszystkim podróżowanie i przemieszczanie się a w hotelach i pensjonatach wprowadzono surowe restrykcje to właśnie domki były najbardziej pożądanym miejscem noclegowym do wynajęcia. A dzięki temu, że wówczas miałem ogromną ilość klientów to do dzisiaj moje domki wynajmowane są dzięki poleceniom.

Ulokowanie całego zaoszczędzonego kapitału w zakup trzech domków w górach i ich kompletne wyremontowanie było najlepszym z możliwych kroków, jakie podjąłem w swoim życiu zawodowym czy też raczej biznesowym. Zainwestowałem pieniądze w coś co przyniosło mi naprawdę duże zyski. Minie wiele lat zanim zainwestowany milion złotych się zwróci, ale dzięki podjętej dwa lata temu decyzji mam teraz pewne źródło dochodu na kolejne dekady.