Ośrodki szkolenia kierowców w Krakowie

Polska jest państwem, który posiada najwięcej zarejestrowanych samochodów na osobę  w całej Europie. Nie są to niestety samochody nowe czy nawet z wyższej półki. Wiąże się to z zatłoczonymi miastami, korkami, hałasem i dużą emisją spalin. Jak w przypadku małych miast sytuacja jeszcze nie jest poważna, tak w przypadku dużych jest to już poważny problem. Takim miastem jest np. Kraków. Jest to piękne zabytkowe miasto z kulturą, jest jednak bardzo zatłoczone, a jego powietrze nie jest tak świeże jak kilkanaście lat temu. Duża liczba samochodów, wiąże się również z dużą ilością kierujących, którzy musieli zdać egzamin na prawo jazdy.

Który ośrodek szkolenia kierowców wybrać?

osk krakówJeżeli chcemy w przyszłości poruszać się bezpiecznie po drogach, powinniśmy zacząć sumiennie pracować od samego początku, już na kursie na prawo jazdy. Do egzaminu państwowego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego tzw. Wordzie, przygotowują nas Ośrodki szkolenia kierowców tzw. osk. Zanim jednak wybierzemy się na taki kurs, spełnić musimy kilka niezbędnych warunków. Pierwszym jest odbycie wizyty u lekarza. Potrzebujemy pozytywnego orzeczenie o naszej dyspozycji do kierowania pojazdami. Nie jest to problemem, jednak lekarz często przypisuje ludziom nakaz noszenia okularów lub soczewek, z powodu na ich wady wzroku. Pamiętać musimy, że jest to zakaz bezwzględny a nie stosowanie się do niego będzie oznaczało konflikt z prawem. Koszt takiego badania u lekarza wynosi 200 zł. Jeżeli posiadamy już orzeczenie, musimy złożyć wizytę w urzędzie. Pojawiamy się tam z wnioskiem o wydanie prawa jazdy oraz z wyraźną, aktualną i kolorową fotografią, przedstawiającą naszą osobę z lewego profilu. Jeżeli aplikujemy o zdanie prawa jazdy a nie mam ukończonych lat 18, potrzebne będzie również zgoda rodzica lub opiekuna. Po wykonaniu powyższych warunków, śmiało możemy udać się do Ośrodka szkolenia kierowców. W celu wybrania odpowiedniego ośrodka, najłatwiej nam będzie wpisać frazę w przeglądarce o treści: osk Kraków. Pojawi się nam kilkanaście Krakowskich osk, z różnymi ocenami ich pracy, z różnymi opiniami i komentarzami. Na spokojnie należy przeanalizować potencjalne oferty współpracy i wybrać najlepszy dla siebie ośrodek.

Kurs prawa jazdy przeprowadzany w ośrodku szkolenia kierowców, składa się z dwóch części. Pierwszą częścią jest etap teoretyczny. Trwa on 20 godzin, i się zaczyna zazwyczaj odbyciem testu wewnętrznego, sprawdzającego wiedzę teoretyczną kursanta. Nie jest on jednak konieczny, możemy zrezygnować z części teoretycznej, musimy jednak wszystkie niezbędne informacje z zakresu ruchu po drogach, przyswoić indywidualnie. Kolejnym etapem jest część praktyczna, polega ona na jeżdżeniu z instruktorem po drogach. Cały kurs kosztuje około 1300 zł, jednak z roku na rok ceny rosną.