Olejowe wyciągi ziołowe

Lecznicza moc ziół bywa niedoceniana. Jeszcze nie tak dawno powszechne było przeświadczenie, iż ziołolecznictwo jest domeną znachorek i medycyny ludowej. Od pewnego jednak czasu świat medycyny zaczyna doceniać możliwości roślin, jeżeli chodzi o leczenie rozmaitych chorób, a te są naprawdę szerokie. Niektóre zioła i rośliny lecznicze mogą być używane zamiast konwencjonalnych leków.

Wartościowe maceraty roślinne

maceraty ziołoweHerbatki ziołowe dostępne w supermarketach, mają znikomy potencjał leczniczy, graniczący z placebo. Wszystko przez bardzo małą zawartość fitozwiązków i olejków eterycznych. Dlatego wielu osobom wydaje się, że rośliny mają słabe działanie terapeutyczne. Nie jest to jednak prawdą. Odpowiednio pozyskane i przetworzone rośliny, zdumiewają uzdrawiającą mocą. Najsilniejsze działanie mają wyciągi alkoholowe i olejowe. Te drugie, to tak zwane maceraty ziołowe. Należy zauważyć, że większość substancji aktywnych zawartych w ziołach, doskonale rozpuszcza się w tłuszczach. Dzięki temu ich biodostępność rośnie. Takie wyciągi mogą być więc z powodzeniem stosowane w leczeniu różnych przypadłości. Olejowe maceraty ziołowe są silnie skoncentrowane, dzięki czemu ich działanie jest silniejsze. Stanowią naturalny środek terapeutyczny. Warto zauważyć, że maceraty roślinne mogą być stosowane zarówno wewnętrznie jako lek, jak i zewnętrznie- stanowią bowiem wysokiej jakości, ekologiczny kosmetyk. 

Rozważając stosowanie fitoterapii warto wybierać sprawdzone, wysokiej jakość produkty, które wykazują silne działanie. Warto wybierać maceraty ziołowe, ponieważ zawartość substancji aktywnych jest w nich nadzwyczaj wysoka. Można stosować je jako wsparcie dla konwencjonalnej terapii lub jako środek pielęgnacyjny- doskonale nadają się do odżywania skóry twarzy i nawilżania włosów.