Nowoczesny system ESOK

Firmy, które jednocześnie świadczą kilka usług, przeważnie korzystają z dedykowanych rozwiązań technologicznych i informatycznych. Często jest to konieczne, aby obsługa klientów odbywała się płynnie, a płatności były automatycznie wyliczane.

Jak działają systemy ESOK?

system esok dla firmJuż od wielu lat na rynku są dostępne nowoczesne systemy informatyczne, które ułatwiają obsługę klientów. Jednakże przeważnie odnosi się to firm, które jednocześnie świadczą kilka usług. Mowa tu jest przede wszystkim o basenach, siłowaniach, kinach, barach czy też korporacjach. Innowacyjny jak na dzisiejsze czasy system ESOK dla firm stanowi doskonałe wsparcie w rozliczaniu klientów, a także pracowników. Głównie jest kierowany do średnich i dużych firm, ale dostępne też są systemy w wersji light dla małych firm. Głównym założeniem tegoż programu jest rozliczanie osób korzystających z usług, z rzeczywistego czasu. W zależności w jakim miejscu ma funkcjonować taki system, to dostępne są różne urządzenia rejestrujące, które otrzymują klienci, wchodzący na teren obiektu. Najczęściej są to karty magnetyczne, specjalne zegarki czy opaski, które zbliża się do specjalnych czytników. Wszystkie dane są zapisywane w komputerowej bazie danych, gdzie również następuje ich zliczanie i mnożenie zgodnie ze stawkami w cennikach. Dzięki temu, po skończonej usłudze, klient podchodzi do kasy i od razu może zapłacić. Tego typu rozwiązania technologiczno – informatyczne są już spotykane na basenach, w kinach, saunach czy klinikach urody.

Jedyną wadą elektronicznego systemu obsługi klientów jest to, iż w razie braku zasilania, nie będzie możliwości rozliczenia klientów czy pracowników. Dlatego w tym celu są stosowane dodatkowe zabezpieczenia, mające uchronić działalność przed takimi konsekwencjami.