Nowoczesne wirtualne asystentki

 

Od wielu lat, będzie to już przeszło dwadzieścia siedem lat, zajmuję kierownicze stanowisko w jednej z firm. Oddział firmy, a bardziej jej centralna znajduje się w południowej Polsce, w województwie małopolski, jest to miasto Kraków. Siedziba ulokowana jest na obrzeżach miasta. Mam mam bardzo dogodny dojazd. Z mojego domu droga do pracy zajmuje mi jakieś dziesięć minut. Jest to dla mnie bardzo satysfakcjonująca praca, a ostanie dostałam nawet awans, który był zasługą wprowadzenia na rynek nowego produktu. 

Jak wprowadziliśmy nowe stanowisko: wirtualnej nowoczesnej asystentki

nowoczesna wirtualna asystentkaFirma, w której pracuję zajmuje się działalnością w sektorze HR, czyli Human Resources. Chodzi tutaj oczywiście o znane wszystkim kadry i zarządzanie zasobami ludzkimi. Nowy produkt, o którym wspomniałam wcześniej, jest oczywiście nowym stanowiskiem. Pewnego dnia wpadłam na to, aby wprowadzić nowe stanowisko. Miało to być coś z rodzaju – nowoczesna wirtualna asystentka. W dobie koronawirusa, temat ten stał się bardzo popularny, a osoby pełniące takie obowiązki bardzo pożądane na rynku. Postanowiłam w naszej firmie zrobić cały nowy dział, który miał zostać poświęcony temu stanowisku. Miał on świetlaną przyszłość z racji na to, iż wiele firm miało zamiar pozostać w trybie pracy zdalne, co było bardzo opłacalne. Chodziło tutaj o minimalizowanie kosztów związanych z przede wszystkim wynajmem budynków czy biur, ale również opłatą za poszczególne media, takie jak prąd, woda, gaz, ogrzewanie, telefon, internet. Również dla samych pracowników zdalnych niesie to za sobą bardzo dużo korzyści. Jest to na pewno bardzo duże ograniczenie zmarnowanego czasu, choćby na dojazdy. Ale także, gwarantowana dobra atmosfera w pracy. Dla wprowadzenia nowego stanowiska wirtualnej asystentki do naszych licznych baz, potrzebowałam bardzo dużo czasu. Musiałam zaplanować liczne sprawy z tym wiązane. Pierwsza najważniejsza z nich to oczywiście profil kandydatów na to stanowisko. Musiałam bardzo dobrze przemyśleć tą sprawę.

Ostatecznie postanowiłam celować w sektor osób, które wcześniej miały doświadczenia zarówno w pracy zdalnej (szeroko rozumianej), jak i pracujących w administracji. Ostatecznie cały proces wprowadzania nowego stanowiska trwał około dwóch tygodni i pięciu dni.