Nowoczesne cele do strzelania na dalekim dystansie

Do treningu strzeleckiego w zupełności wystarczają nam najzwyklejsze tarcze, gdyż nie potrzebujemy sprzętu zbyt skomplikowanego podczas ćwiczeń mających na celu utrwalenie umiejętności. Koledzy preferujący broń dalekozasięgową, będący na pozycji wsparcia oddziału mają jednak dość odmienne zdanie, gdyż wedle ich opinii, normalne tarcze strzeleckie nie nadają się za dobrze do ćwiczeń z bronią precyzyjną, z bardzo wielu różnych przyczyn.

Profesjonalna tarcza do strzelectwa dalekodystansowego

cel strzelecki długodystansowyProblemem kolegów zawsze była widoczność i trwałość tarcz. Podczas gdy zwykłe tarcze spokojnie wytrzymują cały magazynek z krótkiej broni, ulegają zniszczeniu już praktycznie po dwóch strzałach z silnej broni dalekiego zasięgu. Mało tego, nieszczególnie pokaźna wytrzymałość takich tarcz oznacza iż trudniej wskazać miejsce uderzenia kuli w momencie w którym cała tarcza ulega zniszczeniu. Z tego powodu, standardem w drużynie stał się cel strzelecki długodystansowy, wykonany z elastycznego tworzywa, nie ulegającego tak łatwemu uszkodzeniu jak papier czy plastik, używany w normalnych tarczach strzeleckich. Cele te są na tyle elastyczne iż pochłaniają znaczną część energii uderzenia i pozwalają na gładkie przechodzenie pocisku przez tarczę, bez zniszczenia jej powierzchni czy też jej pękania. Widoczność miejsca uderzenia pocisku jest więc całkowicie zachowana, sama tarcza nie ulega uszkodzeniu, a dzięki właściwościom tworzywa, można ją naprawiać wielokrotnie, gdyż wraca do pierwotnego kształtu po kontakcie z źródłem ciepła. Jest to niezwykle profesjonalne narzędzie, które stosowane jest przez służby mundurowe na całym świecie, toteż w oddziale jest ono jednym z podstawowych narzędzi do treningu na każdej strzelnicy, która nie posiada takich celów.

Cele te, mimo wyższej niż standardowa ceny, są doskonałym narzędziem dla każdego strzelca precyzyjnego, lub też policyjnego czy wojskowego strzelca wsparcia oddziału. Można je łatwo dostać w każdym profesjonalnym sklepie strzeleckim, a są na tyle wytrzymałe i odporne na zniszczenie, iż często bywają wybierane nie tylko przez precyzyjnych strzelców, ale również przez osoby strzelające na krótki dystans, gdzie również spisują się bardzo dobrze, a nawet lepiej, z racji mniejszego obciążenia na jakie są wystawione.