Nowoczesna maska nurkowa

 

Maski do nurkowania amatorskiego są w większości bardzo dobrej jakości, więc rekreacyjni nurkowie nieszczególnie często poszukują nowego sprzętu. Nam jednak potrzebne było wyposażenie profesjonalne, które moglibyśmy wykorzystywać zarówno podczas ćwiczeń jak i w trakcie wykonywania zadań na głębokości.

Profesjonalna maska do nurkowania zawodowego

maska aqualungStandardowe maski do nurkowania są dobre do rekreacyjnych zejść pod wodę, choć podczas pracy zaczęliśmy coraz częściej zauważać ich mankamenty. Mają one bowiem tendencję do parowania, szczególnie podczas wysiłku w trakcie pracy, i nie należą do szczególnie wygodnych. Od jakiegoś czasu poszukiwaliśmy więc zamiennika, który mógłby spełniać wszystkie nasze wymagania. Niedawno mieliśmy okazję przetestować nowy model maski, przeznaczonej do pracy pod wodą. Nowa maska Aqualung nie przypomina starego typu masek i okularów do nurkowania, gdyż posiada szybę o powiększonej powierzchni, w żaden sposób nie ograniczającej widoczności pod wodą. Umożliwia o wiele większy poziom dopasowania do twarzy, oraz jest na tyle szczelna iż nie zsuwa się z miejsca nawet po nieostrożnym wejściu do wody. Maska ta może być używana z każdym aparatem tlenowym, zarówno z wariantami amatorskimi jak i sprzętem profesjonalnym, a szczególnie dobrze współpracuje z nowoczesnymi systemami do nurkowania głębinowego, posiadając mocowania na wszelkie przewody i akcesoria znajdujące się w takowych.

Nowa maska niedawno trafiła do sprzedaży, więc byliśmy pierwszą jednostką ratowniczą jaka wyposażyła się w nowe Aqualungi. Do tej pory wykonaliśmy kilkanaście zejść używając owej maski, i za każdym razem załoga zachwalała wygodę nowej maski, oraz doskonałe pole widzenia, znacznie ułatwiające wykonywanie dowolnych zadań na głębokości.