Najnosze pozycje ojca Pelanowskiego

Jak się okazuje rozwój duchowy możemy realizować nie tylko za pomocą modlitwy czy też korzystania z różnego rodzaju sakramentów, ale także za pomocą książek katolickich. To bardzo ważne i istotne jeżeli chodzi o nasz rozwój duchowy i poszerzenie naszej wiary. Na szczęście rynek książek katolickich jest bardzo mocno rozwinięty. Dzięki temu możemy bez trudu rozwijać się zarówno intelektualnie jak i duchowo.

Sięgamy po książki katolickie

nowe książki pelanowskiegoWarto zaznaczyć, że jednymi z najczęściej wybieranych pozycji w ostatnim czasie są między innymi książki ojca Pelanowskiego. Nie ma w tym niczego dziwnego. Przez wiele osób ojciec jest postrzegany jako prorok naszych czasów. Z kolei inni nie przyjmują jego słów ani też nauk jakie głosi. Niemniej jednak faktem jest, że ojciec Pelanowski pomógł już wielu osobom jeżeli chodzi o kierownictwo duchowe i tak zwane prowadzenie. Dlatego też bardzo popularne stały się nowe książki Pelanowskiego, jakie są to pozycje? Zaliczamy do nich między innymi książkę pod tytułem „Ocalenie”. To wyjątkowa pozycja pod wieloma względami. Książka jest swego rodzaju rozmową Klary i Tomasza Olszewskich z ojcem Pelanowskim. Charakterystyczne dla tej pozycji jest niewątpliwie szczerość i prawdziwość do tak zwanego szpiku kości. Rozmowa ta dotyczy rodziny ojca Pelanowskiego, zakonu oraz sytuacji w Kościele Jaką mamy obecnie. Tak jak większość pozycji ojca Pelanowskiego, tak i ta nie daje czytelnikowi żadnych błahych kompromisów jeżeli chodzi o wiarę. Niejako mobilizuje ludzi wierzących do działania i do kroczenia na ścieżce prawdy oraz wiary. Czytelnik sięgający po tę książkę z pewnością nie spotka się z łagodnymi i tak zwanym błahymi tematami. Teść zdecydowanie może wstrząsnąć niejednym sumieniem i wymusić na analizę i refleksję nad swoim życiem i stanem duszy.

Temat, który jest podejmowany w pozycji dotyczy aktualnych czasów, która niewątpliwie dla Kościoła są bardzo trudne. Autor nawiązuje do tego, iż: “Kończą się lata obfitości, nadchodzi epoka głodu słowa Bożego. Bóg dopuszcza taki stan rzeczy, by na jaw wyszły pragnienia, jakie każdy katolik nosi w sercu – pragnienia rzeczywiste, a nie urojone. Nie wiesz, kto z nas jest ogniotrwały w wierze, dopóki nie zapłonie pożar herezji.”. Kolejnym pozycjami, które są także chętnie wybierane przez czytelników to „Testament duchowy” oraz „Przebudzenie małych Samuelów”.