Montaż systemu rekuperacji

Nie da się ukryć, że wietrzenie mieszkań jest bardzo ważną sprawą i wykonujemy te czynności niezależnie od pory roku. Nawet w czasie zimy koniecznością jest wpuszczanie świeżego powietrza do wnętrza domu. Trzeba jednak zaznaczyć, że podczas wietrzenia domu o tej porze roku doprowadzamy do jego wyziębienia. Warto wiedzieć, że istnieją metody dzięki którym możliwe jest zapobieganiu temu zjawisku.

Polecane systemy rekuperacyjne

instalacja rekuperacjiWietrzenie naszych domów przeprowadzane jest głównie w taki sposób, że po prostu otwieramy nasze okna czy też drzwi. Niemniej jednak dość dużą skutecznością wyróżnia się również wietrzenie mechaniczne, które oparte jest o specjalne systemy. Ostatnimi czasy szczególnie modna jest instalacja rekuperacji. W tych systemach chodzi przede wszystkim o to, że wietrząc nasz dom doprowadzamy do wymiany powietrza przy jednoczesnym zachowywaniu ciepła, które się znajduje w powietrzu przeznaczonym do wypuszczenia na zewnątrz. Za ten proces odpowiada urządzenie zwane rekuperatorem. Dość często spotkać się można również z inną nazwą, którą jest wymiennik ciepła. Rekuperacja może być zastosowana w dosłownie każdym budynku. Dzięki nowoczesnym systemom zarządzania domem możemy sprawić, że nasz dom będzie się wietrzył w czasie gdy nikogo nie będzie w jego wnętrzu. Samodzielnie możemy skonfigurować system rekuperacji ustanawiając dokładny harmonogram wietrzenia domu.

Ogólnie rzecz biorąc rekuperacja została stworzona po to by możliwe było jednoczesne wietrzenie pomieszczeń i zachowywanie ciepła, które wygenerowały nasze grzejniki. Rekuperator po przechwyceniu tego ciepła przeprowadza proces polegający na przekazaniu ciepła do powietrza świeżego, które jest wtłaczane do naszego domu z zewnątrz. Dzięki temu naprawdę można sporo zaoszczędzić.