Misy tybetańskie jako forma nietypowego relaksu

Każdy człowiek w swoim życiu potrzebuje odrobinę czasu dla siebie. Jest to chwila przeznaczona na relaks, który wygląda zupełnie inaczej w zależności od wieku czy upodobań osoby. Na odrobinę relaksu niegdyś pozwalali sobie również mnisi, którzy stworzyli unikatową formę terapii stosowaną do dzisiaj w wielu regionach świata. Mowa tu o misach tybetańskich, których umiejętne użytkowanie potrafi zafundować człowiekowi maksymalne odprężenie.

Jak działają misy tybetańskie?

misy tybetańskie w sklepie internetowymMisy dźwiękowe bądź inaczej himalajskie, śpiewające lub terapeutyczne to rodzaj instrumentu, który wprowadza organizm w stan głębokiego odprężenia. Sesje za pomocą mis mogą być prowadzone przez każdą osobę, jednak umiejętnie wykonywane są w szczególności przez salony masażu lub gabinety psychoterapeutyczne. Do korzystania z mis wymagany jest nie tylko sam instrument, ale również odpowiednie pałeczki. W prawidłowy sposób pocierając pałeczką o misę tybetańską, wytwarzają się dźwięki i wibracje, które wpływają na najważniejsze części organizmu człowieka – ciało, umysł oraz duszę. Podczas sesji napięcia mięśniowe się rozkurczają, a proces samoregeneracji zostaje przyspieszony, co pozwala odczuć człowiekowi ulgę i lekkość. Dzięki oddziaływaniu na umysł uczestnik sesji zbiera myśli i analizuje je w sposób spokojny, często zmieniając nastawienie do siebie i świata. Niektóre osoby porównują oddziaływanie instrumentu na duszę do świadomych snów, gdzie kształtują się różne obrazy i wizje. Dla osób chcących zajmować się prowadzeniem takich sesji organizowane są różne kursy. Po ich odbyciu można zaopatrzyć się w misy tybetańskie w sklepie internetowym, bądź niektórych sklepach stacjonarnych. Ich cena z reguły wynosi około kilkaset złotych, jednak te oryginalne, lepiej działające potrafią kosztować nawet powyżej 1000 złotych.

Wiele osób nie wierzy w działanie mis dźwiękowych, uważając, że jest to strata pieniędzy. To błędne myślenie, gdyż ta forma terapii należy do jednej z najskuteczniejszych. Aby przekonać się o jej efektach, warto samodzielnie udać się na jedną z sesji. Jako uczestnik, nie trzeba się do niej specjalnie przygotowywać – prowadzący dokładnie wszystko wytłumaczy. Po przeprowadzonej sesji z pewnością uczestnik odczuje relaks jak po masażu, a oprócz tego poczuje zmiany wewnątrz umysłu.